Rowy

Rowy w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo pomorskie
Liczba ludności
412
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
59
Współrzędne
N:54.4000
E:17.0309

Co warto zobaczyć w Rowach?

Rowy są niewielką nadmorską miejscowością letniskową leżącą na skraju Słowińskiego Parku Narodowego. Leżą nad otwartym morzem, w sosnowym lesie i mają dostęp do szerokiej, piaszczystej plaży. Z tego względu nazywane są czasem Polską Riwierą.

Miejscowość swoją popularność zaczęły zdobywać stosunkowo niedawno, przede wszystkim ze względu na czystą, szeroka plażę i doskonałe warunki do wypoczynku nad morzem. Na stałe mieszka tu niecałe 400 mieszkańców, ale na turystów czeka kilkadziesiąt ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów, kempingów oraz pól namiotowych. Wypoczynek w Rowach jest spokojny i pozwala na bliski kontakt z przyrodą. Atutem miejscowości jest bezpośrednia bliskość Słowińskiego Parku Narodowego.

Tereny, na których leżą Rowy zamieszkiwane były przez Słowińców, odłam ludności kaszubskiej. Trudnili się oni głównie rybactwem. Dziś ma po nich zbyt wielu pamiątek. Ostatnie ślady budownictwa słowińskiego chroni Muzeum Wsi Słowińskiej w niedalekich Klukach. Port rybacki w Rowach znajduje się w ujściu rzeki Łupawy do Bałtyku. Rozdziela ono dwie tutejsze plaże – Zachodnią i Wschodnią.

Rowy są świetnym miejscem na spokojny wypoczynek. Wybierają je osoby, które nie lubią gwarnych kurortów z głośnymi imprezami do rana i tłumami przewalającymi się przez promenady. Tu, w zaciszu sosnowego lasu można odpocząć i zregenerować siły. Do tego okoliczne lasy zachęcają do spacerów, a środkowa część polskiego wybrzeża jest doskonałym miejscem do uprawiania sportów wodnych. W niedalekiej Łebie działa kilka szkół wind i kite surfingowych, które prowadzą zajęcia zarówno na morzu, jak i przybrzeżnych jeziorach.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Rowach

Warto wiedzieć

W okolicy Rowów

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Rowów

Miasta w pobliżu Rowów

Rowy - galeria zdjęć

Rowy w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
412
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
59
Współrzędne
N:54.4000
E:17.0309

Rowy - więcej informacji