San Cristóbal de La Laguna

San Cristóbal de La Laguna w pigułce

Kraj
Hiszpania
Liczba ludności
141627
Powierzchnia
12,10 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:28.48
E:-16.32
Herb
Herb San Cristóbal de La Laguna

Co warto zobaczyć w San Cristóbal de La Laguna?

Leżące na Teneryfie San Cristobal jest miastem, którego nie można przegapić podczas pobytu na Wyspach Kanaryjskich. To prawdziwy skarbiec historii wysp a jego zabytki w 1999 roku zostały docenione przez UNESCO wpisem na słynną Listę dziedzictwa kulturowego.

Bogactwem miasta jest zachowany niemal w niezmienionym stanie układ urbanistyczny z czasów podboju wysp. W końcu XV wieku Alonoso Fernandes de Lugo założył tu bazę wypadową dla swoich wojsk podążających w głąb lądu. Z czasem baza wojskowa zmieniła się w tętniące życiem miasto, w którym osiedlali się głównie kupcy. O jego randze w kolonialnej historii Wysp świadczy fakt, że już w 1701 roku został tu założony uniwersytet.

Dawne centrum nie zmieniło się zbyt mocno od początków XVI wieku. nadal można tu podziwiać wspaniałe pałace należące w przeszłości do kupców, wysokich urzędników czy wojskowych. Ich fasady kryją zacienione dziedzińce a całe założenia przywodzą na myśl baśniowe zamki otoczone ogrodami.

Na uwagę zasługują także tutejsze obiekty sakralne. To w San Cristobal znajduje się najstarszy kościół Wysp Kanaryjskich, kościół Niepokalanego Poczęcia. Jego najbardziej charakterystyczną cechą jest siedmiokondygnacyjna renesansowa wieża. Polskim akcentem w otoczeniu tej świątyni jest pomnik Jana Pawła II wykonany przez Czesława Dźwigaja. Spośród tutejszych kościołów wyróżnia się także powstałą na początku XX wieku Katedra, która stylem nawiązuje do budownictwa kolonialnego.

Założony w początkach XVIII wieku uniwersytet działa do dziś a jego bryła płynnie łączy tradycję z nowoczesnością. To także jeden z symboli rozwoju całych Wysp i niewątpliwy powód do dumy.

Wycieczka do San Cristobal pozwala na odkrycie innego oblicza Wysp Kanaryjskich. Nie tylko jako modnego kurortu ale także kraju niezwykle ciekawych zabytków.

Zgłoś błąd

W okolicy San Cristóbal de La Laguna

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy San Cristóbal de La Laguna

Miasta w pobliżu San Cristóbal de La Laguna

San Cristóbal de La Laguna - galeria zdjęć

San Cristóbal de La Laguna w pigułce

Kraj
Hiszpania
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
141627
Powierzchnia
12,10 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:28.48
E:-16.32

San Cristóbal de La Laguna - więcej informacji