Park Loro

Puerto de la Cruz w pigułce

Kraj
Hiszpania
Liczba ludności
32571
Powierzchnia
8.73 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:28.416667
E:-16.533333
Herb
Herb Puerto de la Cruz

Park Loro - opis atrakcji

Jedną z największych atrakcji Wysp kanaryjskich jest położony na Teneryfie w Puerto de la Cruz Park Loro. Zajmuje on powierzchnię trzynastu i pół hektara w północnej części wyspy. Jest to ogromny park zoo botaniczny, w którym zobaczyć można liczne gatunki egzotycznych roślin i zwierząt.
W Parku zapoznać się można z niezwykle bogatą przyrodą Wysp Kanaryjskich. Zgromadzono tu wspaniale okazy roślin, które znajdując na odpowiednio nawodnionych terasach doskonałe miejsca do rozwoju tworzą prawdziwy gąszcz ozdobiony różnokolorowymi kwiatami. Wędrówka po wąskich ścieżkach i kładkach to prawdziwa uczta dla zmysłów.
Wśród tej bajecznej roślinności mieszkają przedstawiciele wyspiarskiej fauny. Bogactwo ptaków, płazów i gadów zadziwia. Jeżeli dołożyć do tego ich niejednokrotnie tęczowe ubarwienie powstanie obraz, który ma się w pamięci jeszcze długo po opuszczeniu parku.
Ważne miejsce w paku zajmują baseny, w których pływają przyjazne ludziom delfiny oraz inne ssaki. Niezwykła popularnością cieszą się pokazy ich tresury. Wyskakujące z wody delfiny wykonują w powietrzu akrobatyczne sztuczki by zasłużyć na nagrodę w postaci ryby. Niemniejszym powodzeniem cieszą się drapieżniki takie jak rekiny czy orki.
Park posiada także pingwinarium, w którym podziwiać można sporą kolonię tych sympatycznych nielotów. Wśród tropikalnej roślinności kryją się także egzotyczne ssaki. Różne gatunki małp, tygrysy czy goryle są na wyciągniecie dłoni od zwiedzającego ale zabezpieczenia nie pozwalają aby komukolwiek stało się coś złego.
Park Loro to miejsce, gdzie można spędzić cały dzień poznając wspaniałą przyrodę Wysp Kanaryjskich.

Zgłoś błąd

Park Loro - galeria zdjęć

Park Loro na mapie

Adres:
ul. Avenida Loro Parque , 38400

Godziny otwarcia

codziennie od 8:30 do 18:45

Dane kontaktowe

+34 922 37 38 41 www.loroparque.com

Park Loro cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Miasta w pobliżu Park Loro

Regiony w pobliżu Park Loro

Więcej informacji