Santa Cruz de Tenerife

Santa Cruz de Tenerife w pigułce

Kraj
Hiszpania
Liczba ludności
222643
Powierzchnia
150,56 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:28.463630
E:-16.251847
Herb
Herb Santa Cruz de Tenerife

Co warto zobaczyć w Santa Cruz de Tenerife?

Santa Cruz to drugie co do wielkości miasto Wysp Kanaryjskich, które prestiż bycia ich stolicą dzieli z położonym na Gran Canarii Las Palmas. Miasto w doskonały sposób łączy tradycję z nowoczesnością co widoczne jest przede wszystkim w jego architekturze.
Początki Santa Cruz sięgają końca XV wieku. powstał tu wtedy port, który szybko stał się najważniejszym dla całych wysp. Wywożono stąd egzotyczne rośliny i owoce a także produkty kolonialne. Status portowy utrzymało Santa Cruz do dziś.

Nadmorskie położenie sprawia także, że Santa Cruz to jeden z głównych kurortów wyspy. Nadmorskie plaże o złotym piasku zachęcają do wypoczynku. Wybrzeże zajmują liczne hotele i kompleksy wypoczynkowe.
Symbolem Santa Cruz jest Auditorio de Tenerife. Ten ultranowoczesny budynek zaprojektowany przez Santiago Calatrava przyciąga wzrok każdego przybysza. Wewnątrz odbywają się najważniejsze wydarzenia muzyczne na Wyspach.

Obok nowoczesnych budynków zlokalizowanych na wybrzeżu Santa Cruz posiada także wiele ciekawych zabytków. Jednym z nich jest strzegący miasta od strony morza Castillo Negro czyli Czarny Zamek, nazywany także Zamkiem Jana Chrzciciela. W podziemiach Placu Hiszpańskiego zobaczyć można także ruiny Pałacu San Cristobal.

Wśród miejskich parków oraz zabudowań ukryte są miejskie rzeźby wykonany przez największych hiszpańskich artystów. Znaleźć tu można dzieła Joan Miro czy Oscara Domingueza. Połączenie starych kolonialnych pałaców z nowoczesną zabudową i elementami dekoracyjnymi sprawia wyjątkowe wrażenie i nie pozwala zapomnieć o Santa Cruz nawet długo po powrocie.

Zgłoś błąd

W okolicy Santa Cruz de Tenerife

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Santa Cruz de Tenerife

Miasta w pobliżu Santa Cruz de Tenerife

Santa Cruz de Tenerife - galeria zdjęć

Santa Cruz de Tenerife w pigułce

Kraj
Hiszpania
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
222643
Powierzchnia
150,56 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:28.463630
E:-16.251847

Santa Cruz de Tenerife - więcej informacji