Sewilla

Sewilla w pigułce

Kraj
Hiszpania
Liczba ludności
704414
Powierzchnia
141,31 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:37.377222
E:-5.986944
Herb
Herb Sewilli

Co warto zobaczyć w Sewilli?

Sewilla to stolica regionu Andaluzji położona nad rzeką Gwadalkiwir w południowej części Hiszpanii. Mówi się, że te czwarte co do wielkości miasto kraju miało być założone przez legendarnego Herkulesa. W swojej historii było we władaniu Fenicji i Kartaginy, Cezara, Swebów, Wandalów i Wizygotów, Maurów oraz należało do arabskiego Al Andaluz Almohadów.

O Sewilli mówi się jako o mieście Carmen, Don Juana i Figaro. Jest nie tylko administracyjną stolicą regionu, ale i stolicą kulturalną. Symbolem miasta i chętnie odwiedzanym zabytkiem jest jeden z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie – Katedra Najświętszej Maryi Panny. Drugim ważnym miejscem na mapie Sewilli jest pałac Alcazar, w którego komnatach goszczono Krzysztofa Kolumba po powrocie z Ameryki. Warto odwiedzić także tzw. cud Sewilli – czyli Dom Piłata. 10 km od Sewilli można zobaczyć na własne oczy ruiny Italicii – pierwszej kolonii rzymskiej na terenie Hiszpanii.

Do największych festiwali, które obchodzone są przez mieszkańców, i w których warto uczestniczyć są Semana Santa (w okresie wielkanocnym) oraz kolorowy i huczny Fería de Abril.

Sewilla to także piękne miasto w stylu mauretańskim, serce andaluzyjskiego flamenco, oferujące podróżnym i miejscowym ok. tysiąca barów, w których można skosztować kuchni andaluzyjskiej, hiszpańskiej i międzynarodowej. Jeśli jesteście miłośnikami krętych i wąskich średniowiecznych uliczek, ukrytych placyków, flamenco, corridy, różnorodności w sztuce i architekturze (rzymska, islamska, gotycka, renesansowa, barokowa) położona w południowej Hiszpanii Sewilla jest miejscem idealnym dla was.

Zgłoś błąd

Dzielnice Sewilli

Atrakcje turystyczne i zabytki w Sewilli

W okolicy Sewilli

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Sewilli

Miasta w pobliżu Sewilli

Sewilla - galeria zdjęć

Sewilla w pigułce

Kraj
Hiszpania
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
704414
Powierzchnia
141,31 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:37.377222
E:-5.986944

Sewilla - więcej informacji