Malaga

Malaga w pigułce

Kraj
Hiszpania
Liczba ludności
558287
Powierzchnia
398,25 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:36.721214
E:-4.416203
Herb
Herb Malagi

Co warto zobaczyć w Maladze?

Miasto położone jest nad Morzem Śródziemnym, u podnóża gór Betyckich, w regionie Andaluzja, w południowej części Hiszpanii. Pełni funkcję portu i ośrodka wypoczynkowego, do którego przyjeżdżają rodzimi i zagraniczni turyści.

Malagę założyli Fenicjanie z Tyru. W swoich początkach nosiła nazwę Malaka. Przypuszcza się, że nazwa pochodzi z języka fenickiego od słowa, które oznacza sól. Po II wojnie punickiej przeszła we władanie Rzymian. Pod ich władzą nazywała się Municipium Malacitanum. Malga leżała na słynnej trasie o nazwie Via Herculea i Via Augusta. Była to droga łącząca Kadyks z Barceloną i Rzymem. Od VI wieku miasto przeszło pod władanie Bizancjum. W 571 roku zdobyli ją Wizygoci. Od 716 roku do XV wieku znajdowała się w rękach muzułmanów. W swojej historii była również pod władaniem berberyjskiej dynastii Hammudi i grenadzkich Nasrydów.

To tutaj urodził się znany na całym świecie Pablo Picasso oraz aktor Antonio Banderas. Do najważniejszych zabytków należą: ruiny twierdzy Rzymian Alcazaba, katedra (znajdują się tu Stelle chóru z aż 42 posągami świętych), kościoły i Muzeum Sztuk Pięknych. Malaga jest też jednym z najsłynniejszych kąpielisk Costa del Sol (Wybrzeża Słońca).

To miejsce idealne dla każdego, kto kocha słońce i leniuchowanie. Jest najcieplejszym obszarem na terenie Hiszpanii. Malaga jednak to nie tylko bezchmurne niebo, palmy i bujne życie nocne, ale też miasto muzeów i pięknych parków. Często nazywana także wybrzeżem golfowym ze względu na fakt, że na terenie miasta znajduje się jedna z największych ilości szkółek golfowych na świecie. To również miejsce dla miłośników kuchni bogatej w owoce morza.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Maladze

W okolicy Malagi

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Malagi

Miasta w pobliżu Malagi

Malaga - galeria zdjęć

Malaga w pigułce

Kraj
Hiszpania
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
558287
Powierzchnia
398,25 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:36.721214
E:-4.416203

Malaga - więcej informacji