20 maja 2013

Chiny Wschodnie. Slajdowisko z cyklu „Świat bliższy niż sądzisz…”

Chiny Wschodnie. Slajdowisko z cyklu „Świat bliższy niż sądzisz…”
Autor: Alicja Szulborska,

21 maja o godz. 19:00 Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” z Krakowa zaprasza na opowieści Nikoletty Kuli z Chin Wschodnich. Slajdowisko odbywa się w ramach cyklu „Świat bliższy niż sądzisz…”.

„Chiny w 12 dni? To tylko wstęp, przedsmak, wycinek. Pełen przepysznej kuchni, nastrojowej muzyki i zupełnie inaczej myślących ludzi. Spanie u couchsurferów, tanie podróżowanie i niezapomniane przeżycia. Zima w wielkich miastach pozbawionych tłumów i maleńkich wioskach rybackich oraz Wielki Mur, który ciężko znaleźć – tak bardzo ukrył się we mgle wychodząc z morza. Najdłuższe linie metra, pranie robione na tarce wprost przy ulicy oraz mięso suszone na kratach okien. Chiny Wschodnie pełne kontrastów moim okiem i kubkami smakowymi” – tak na wtorkowe slajdowisko zaprasza Nikoletia Kula.

Organizator: TKn Wagabunda
Miejsce: sala nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego, ul. Rakowicka 29, Kraków

 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też