27 kwietnia 2024

Najważniejsze zasady przy wysyłce paczki do Portugalii – o czym należy pamiętać?

Najważniejsze zasady przy wysyłce paczki do Portugalii – o czym należy pamiętać?

Paczki do Portugalii mają do pokonania tysiące kilometrów. Dzięki dobrze rozwiniętej sieci kurierskiej w Europie transport zajmie krócej niż myślisz. Jeśli wybierzesz profesjonalnego przewoźnika i odpowiednio przygotujesz paczkę, dotrze do adresata w kilka dni. Sprawdzamy, o czym należy pamiętać przed nadaniem przesyłki na półwysep Iberyjski.

 

Ciepłe kraje, takie jak Hiszpania i Portugalia, są coraz częściej wybierane przez Polaków na kierunek emigracji. Nic dziwnego, że każdego roku liczba paczek wysyłanych w te rejony rośnie. Transportowane są nie tylko rzeczy prywatne, ale też wiele produktów sprowadzanych z Polski. Zanim wyślesz przesyłkę do Portugalii, sprawdź zasady i limity obowiązujące na granicy.  

Wysyłka paczki do Portugalii – najważniejsze zasady

Ograniczenia dotyczące paczek zagranicznych są dużo bardziej restrykcyjne niż krajowych. Często ulegają zmianom, między innymi ze względu na wypuszczanie na rynek nowych suplementów i leków. Dlatego przed wysłaniem przesyłki za granicę, nawet do kraju leżącego w strefie Schengen, warto sprawdzić aktualne regulacje. Większość produktów leczniczych jest zakazana w wysyłkach zagranicznych.

 

Paczki krążące po UE nie są poddawane szczegółowym kontrolom na granicach. Służba celna sprawdza jedynie podejrzane pakunki. Zawsze na etykiecie nadawczej paczki zagranicznej musi znajdować się informacja o zawartych w niej przedmiotach. Jeśli będzie jej brakować, nie ujdzie to uwadze służb celnych.

 

Pamiętaj również o dokładnym zapakowaniu paczki i zabezpieczeniu zawartości. Pudełko lub kopertę warto dodatkowo owinąć folią, która ochroni je przed wilgocią. Przedmioty w środku zabezpiecz tekturą falistą, rozpuszczalnymi piankami lub mniej ekologiczną folią bąbelkową.

 

Do regulacji prawnych dochodzą również regulaminy firm kurierskich. Nie przyjmują one łatwo psującej się żywności czy roślin. Jeśli chcesz wysłać artykuły spożywcze, powinny mieć długą datę trwałości i być zapakowane w fabryczne opakowania.

Wysyłka do Portugalii w najniższych cenach

Wysyłka paczki do Portugalii nie należy do najtańszych, jednak nie ma co się dziwić – w końcu musi pokonać całą Europę. Przesyłki kontynentalne rzadko są transportowane samolotem, chyba że klient wykupi usługę ekspresową. Przed nadaniem warto porównać aktualne ceny u poszczególnych kurierów. Masz możliwość znalezienia najlepszej oferty nadając paczki do Portugalii przez Ship Center.

 

Na stronie możesz od razu zlecić nadanie i wygenerować etykietę kurierską. Kurier z wybranej firmy odbierze od Ciebie paczkę w konkretny dzień. Często ceny są bardziej okazyjne niż na stronach przewoźników.

Ile idzie paczka do Portugalii?

Sprawność firm kurierskich w transportowaniu paczek na drugi koniec Europy robi wrażenie. O ile Twoja przesyłka nie napotka na drodze żadnych problemów, powinna dotrzeć do adresata w max. 4-5 dni roboczych. Wykupienie usługi ekspresowej może skrócić czas o jeden dzień, jednak kosztuje dwukrotnie więcej.

 

Czas dostawy nie różni się wiele pomiędzy poszczególnymi firmami kurierskimi. Każdemu przewoźnikowi zależy na dostarczeniu paczki jak najszybciej, a większość korzysta z tych samych tras i przejść granicznych. Większą różnicę możesz zauważyć, jeśli wykupisz przesyłkę lotniczą. Zazwyczaj właśnie ona kryje się pod opcją ekspresową.

 

Przesyłki do Portugalii obowiązują takie same zasady, jak pozostałe paczki wysyłane na obszarze strefy Schengen. Warto być na bieżąco z aktualnymi ograniczeniami, ponieważ raz na jakiś czas zachodzą w nich zmiany. Lepiej nie ryzykuj zatrzymania przesyłki na granicy, ponieważ łatwo wtedy o jej zgubienie.

O autorze
redakcja

Zobacz też

Na Jamajkę bez wizy

Dobra wiadomość dla fanów Boba Marleya: Jamajkę, ojczyznę znanego muzyka, odwiedzić można już bez...
Na Jamajkę bez wizy