28 września 2022

Największe atrakcje Tureckiej Riwiery

Największe atrakcje Tureckiej Riwiery

Riwiera Turecka to południowe, śródziemnomorskie wybrzeże Turcji pomiędzy kurortami wypoczynkowymi Kemer na zachodzie i Alanya na wschodzie. Lotniskiem docelowym dla tej pięknej destynacji jest zazwyczaj Antalya. Inny ważny ośrodek wypoczynkowy nazywa się Side.

Antalya

Antalya jest jednym z tych śródziemnomorskich miast, które często są pomijane przez urlopowiczów, mimo że może pochwalić się jednymi z najlepszych plaż, a nawet najbardziej imponującymi zabytkami w Europie, a to dlatego, że Antalya ma 2172 lat!

Jeśli jesteś miłośnikiem historii, może zaskoczy cię fakt, że choć dziś miasto jest częścią Turcji, to zostało założone przez Greków w około 150 roku p.n.e.. Jeśli szukasz destynacji letniej, która nie nadszarpnie Twojego budżetu, to Antalya w Turcji jest z pewnością właściwym wyborem. Turcja jako całość jest niezwykle przystępna cenowo zarówno jak na standardy europejskie, a Antalya nie jest wyjątkiem od tej reguły.

Antalya leży na tureckim wybrzeżu Morza Śródziemnego, gdzie kilometry piaszczystego wybrzeża spotykają się z jednymi z najbardziej czystych wód. Z tego powodu, urlopowicze nie muszą nawet szukać kurortów poza miastem, aby znaleźć swoje własne miejsce na plaży, gdy przybywają bezpośrednio do Antalyi.

Alanya

Alanya to jeden z najbardziej urokliwych i malowniczych kurortów wakacyjnych w Tureckiej Riwierze. Miasto obmywane przez niewiarygodnie błękitne wody Morza Śródziemnego prezentuje niesamowitą atmosferę, która wabi turystów pragnących odpocząć i spędzić miło czas. Piaszczyste plaże, gościnni ludzie, historia i tradycja to tylko niektóre z rzeczy, którymi można się cieszyć będąc w Alanyi. Ponieważ jesteś w Turcji, powinieneś spodziewać się również smakowitych potraw! Jak w każdej innej części kraju, Alanya ma swoje charakterystyczne smaki i lokalne przepisy. Dlatego zaleca się spróbować typowych dla tego obszaru potraw. Jeśli nie wiesz, jak je rozpoznać, po prostu zapytaj. Miejscowi będą szczęśliwi, jeśli będą mogli pomóc i sprawić, że poczujesz się komfortowo.

Side

Jeśli szukasz połączenia pięknych plaż i licznych zabytków historycznych, to miasto kurortowe Side jest jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Tureckiej Riwierze. Side to nie tylko plażowanie, ale także bogactwo grecko-rzymskich ruin, które znajdują się w samym mieście i stanowią główną atrakcję turystyczną.

Świątynia Apollina jest położona tuż przy porcie, a stojące kolumny skierowane są w stronę morza. A jeśli wejdziesz na najwyższy poziom siedzeń w ogromnym rzymskim teatrze na drugim końcu miasta, uzyskasz wspaniały widok na dostojne góry Taurus.

Side jest również miejscem, w którym można się zrelaksować i cieszyć słońcem, a spędzanie czasu na plaży jest najbardziej popularną rozrywką. Chociaż plaże w mieście są zatłoczone w miesiącach letnich, jeśli masz własny transport, znajdziesz wiele mniej zatłoczonych skrawków plaży tuż poza głównymi skupiskami turystów.

Kemer

Kemer jest pięknym i tętniącym życiem kurortem wakacyjnym, w którym urlopowicze mogą znaleźć mnóstwo rozrywek i wspaniałych zajęć dziennych, jak również piękne złote, piaszczyste plaże i wspaniałe naturalne piękno, gdzie morze, góry i lasy sosnowe zachowane są w doskonałej harmonii. Kemer leży na 46 kilometrach pięknego wybrzeża. Krystalicznie czyste wody i zielone środowisko z lasami sprawiają, że kurort jest idealnym miejscem na Morzu Śródziemnym, aby cieszyć się wakacjami w Riwierze Tureckiej.

Kemer jest jednym z tych miejsc, które mogą pochwalić się wszystkim – pięknymi plażami, sportami wodnymi, wycieczkami łodzią, parkami wodnymi, parkami tematycznymi, sportami na świeżym powietrzu, możliwością jazdą na rowerze, kolarstwem górskim, wędrówkami, żeglarstwem, liczebnymi barami, klubami, restauracjami oraz śródziemnomorskim słońcem.

O autorze
redakcja

Zobacz też