30 kwietnia 2013

III Rajd Górski Dolomite

III Rajd Górski Dolomite
Autor: Alicja Szulborska, Licencja: Domena publiczna

W dniach 1 – 2 czerwca 2013 na terenie Beskidu Śląskiego odbędzie się III edycja Rajdu Górskiego Dolomite. W ciągu dwóch dni będzie okazja delektować się świeżym powietrzem na szlakach, wsłuchiwać się w opowieści przewodników górskich, przeżywać przygody podróżników podczas ich prelekcji i slajdowisk, a wieczorem oddać się zabawie w postaci konkursów i na imprezie z DJ-em. Impreza organizowana jest przez firmę Greenland Group oraz Agencję Turystyki Beskidzkiej Beskidtrek.

„Wcześniejsze edycje Rajdu Górskiego Dolomite cieszyły się sporą popularnością i niemałą frekwencją, dlatego i tym razem liczymy, iż na beskidzkich szlakach będą wędrować z nami turyści z całej Polski – zarówno Ci, którzy w górach spędzają każdą wolną chwilę, jak i fani przygód, dla których Beskidy stanowią nieodkryte jeszcze miejsce na mapie” – piszą na oficjalnej stronie rajdu jego organizatorzy.

 Główni patroni Rajdu, włoskie marki Dolomite (producent obuwia trekkingowego oraz odzieży) i Fizan (producent kijów trekkingowych oraz Nordic Walking) zapewnią wiele atrakcji – m.in. konkursy z cennymi nagrodami, prelekcje podróżników, pokazy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i wiele innych. Cała impreza organizowana jest przez firmę Greenland Group oraz Agencję Turystyki Beskidzkiej Beskidtrek. Głównym patronem medialnym został miesięcznik „Poznaj Świat”, lokalne władze partnerskie to miasto Wisła i Starostwo Powiatu Cieszyńskiego, a partnerem honorowym imprezy została Beskidzka Grupa GOPR.

„Pierwszego dnia wyruszymy z Ustronia Polany, by wędrując po szlakach znaleźć się w Wiśle, gdzie będą miały miejsce wykłady tematyczne, konkursy i impreza wieczorna. Następnego dnia po krótkiej trasie wiodącej przez okoliczne szczyty, zejdziemy na wiślański rynek, gdzie odbędą się pokazy GOPR, a następnie rozdanie nagród i zakończenie imprezy” – informują organizatorzy.

Uczestnictwo w Rajdzie będzie możliwe po uprzedniej rejestracji za pośrednictwem strony internetowej lub telefonicznie oraz po uiszczeniu opłaty startowej w wysokości 60 złotych w pakiecie podstawowym (pakiet startowy + koszulka rajdu + opieka przewodnika + obiadokolacja pierwszego dnia rajdu + wieczorna impreza z DJ-em) lub 120 złotych w pakiecie rozszerzonym (pakiet podstawowy + nocleg w OW Jarzębata + śniadanie).

Miejsce: Wisła, Rynek, Ustroń Polana – Wisła Jarzębata, Wisła Rynek
Dodatkowe informacje dotyczące rajdu można uzyskać pisząc na:  marketing@greenland.com.pl, poznajbeskidy@beskidtrek.pl
Strona rajdu, na której można się zarejestrować, przejrzeć plan imprezy i zapoznać się ze szczegółowymi informacjami: http://www.rajdgorski.pl/

Rejestracja telefoniczna – ATB BESKIDTREK +48 660 069 833, +48 604 440 870
Profil rajdu na Facebooku: www.facebook.com/RajdGorski

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Podróż bez przeszkód

Wiosenna aura za oknem skłania nas do wyjazdów weekendowych. Kilka dni spędzonych z najbliższymi...
Podróż bez przeszkód