30 kwietnia 2013

III Rajd Górski Dolomite

III Rajd Górski Dolomite
Autor: Alicja Szulborska, Licencja: Domena publiczna

W dniach 1 – 2 czerwca 2013 na terenie Beskidu Śląskiego odbędzie się III edycja Rajdu Górskiego Dolomite. W ciągu dwóch dni będzie okazja delektować się świeżym powietrzem na szlakach, wsłuchiwać się w opowieści przewodników górskich, przeżywać przygody podróżników podczas ich prelekcji i slajdowisk, a wieczorem oddać się zabawie w postaci konkursów i na imprezie z DJ-em. Impreza organizowana jest przez firmę Greenland Group oraz Agencję Turystyki Beskidzkiej Beskidtrek.

„Wcześniejsze edycje Rajdu Górskiego Dolomite cieszyły się sporą popularnością i niemałą frekwencją, dlatego i tym razem liczymy, iż na beskidzkich szlakach będą wędrować z nami turyści z całej Polski – zarówno Ci, którzy w górach spędzają każdą wolną chwilę, jak i fani przygód, dla których Beskidy stanowią nieodkryte jeszcze miejsce na mapie” – piszą na oficjalnej stronie rajdu jego organizatorzy.

 Główni patroni Rajdu, włoskie marki Dolomite (producent obuwia trekkingowego oraz odzieży) i Fizan (producent kijów trekkingowych oraz Nordic Walking) zapewnią wiele atrakcji – m.in. konkursy z cennymi nagrodami, prelekcje podróżników, pokazy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i wiele innych. Cała impreza organizowana jest przez firmę Greenland Group oraz Agencję Turystyki Beskidzkiej Beskidtrek. Głównym patronem medialnym został miesięcznik „Poznaj Świat”, lokalne władze partnerskie to miasto Wisła i Starostwo Powiatu Cieszyńskiego, a partnerem honorowym imprezy została Beskidzka Grupa GOPR.

„Pierwszego dnia wyruszymy z Ustronia Polany, by wędrując po szlakach znaleźć się w Wiśle, gdzie będą miały miejsce wykłady tematyczne, konkursy i impreza wieczorna. Następnego dnia po krótkiej trasie wiodącej przez okoliczne szczyty, zejdziemy na wiślański rynek, gdzie odbędą się pokazy GOPR, a następnie rozdanie nagród i zakończenie imprezy” – informują organizatorzy.

Uczestnictwo w Rajdzie będzie możliwe po uprzedniej rejestracji za pośrednictwem strony internetowej lub telefonicznie oraz po uiszczeniu opłaty startowej w wysokości 60 złotych w pakiecie podstawowym (pakiet startowy + koszulka rajdu + opieka przewodnika + obiadokolacja pierwszego dnia rajdu + wieczorna impreza z DJ-em) lub 120 złotych w pakiecie rozszerzonym (pakiet podstawowy + nocleg w OW Jarzębata + śniadanie).

Miejsce: Wisła, Rynek, Ustroń Polana – Wisła Jarzębata, Wisła Rynek
Dodatkowe informacje dotyczące rajdu można uzyskać pisząc na:  marketing@greenland.com.pl, poznajbeskidy@beskidtrek.pl
Strona rajdu, na której można się zarejestrować, przejrzeć plan imprezy i zapoznać się ze szczegółowymi informacjami: http://www.rajdgorski.pl/

Rejestracja telefoniczna – ATB BESKIDTREK +48 660 069 833, +48 604 440 870
Profil rajdu na Facebooku: www.facebook.com/RajdGorski

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też