12 maja 2022

TOP 7 kurtek przeciwdeszczowych

TOP 7 kurtek przeciwdeszczowych

Na każdy biwak czy wyjazd w góry należy się dobrze przygotować. Istotne jest tu skompletowanie odpowiedniego ekwipunku. To, co zabrać trzeba ze sobą na pewno, to kurtka przeciwdeszczowa. Na rynku dostępne są oczywiście różne modele takich kurtek. Wybór zatem często nie jest łatwy. Wyróżnić można jednak kilka modeli, które naprawdę warte są kupna. Oto TOP 7 kurtek przeciwdeszczowych.

 

Kurtka przeciwdeszczowa Columbia Pouring Adventure II

To kurtka, którą polecić można każdej osobie, dla której ważna jest wygodna i dobra prezencja. Jest to również rozwiązanie bardzo praktyczne. Kurtka wyposażona jest bowiem w wewnętrzną kieszeń, która pełnić może funkcję saszetki. Dzięki temu kurtkę bez problemu schować można do plecaka i zawsze mieć ze sobą. Kurtka dodatkowo wyposażona jest w membranę wykonaną w technologii Omni-Tech™, dzięki czemu zapewnia wysoki poziom wodoodporności oraz znakomicie odprowadza nadmiar ciepła. Opisywana kurtka przeciwdeszczowa damska (e-horyzont) charakteryzuje się również nowoczesnym designem.

Kurtka przeciwdeszczowa Pack & Go Overhead

W TOP 7 kurtek przeciwdeszczowych musi się również znaleźć model Pack & Go Overhead marki Jack Wolfskin. Jest lekka, znakomicie chroni przed deszczem i po złożeniu w saszetkę zmieści się do plecaka. Dlatego to idealne rozwiązanie na pieszą wędrówkę. To, co wyróżnia ten model to materiał wykonania, którym jest Texapore Ripstop Light 2,5 L. Materiał ten znakomicie chroni przed deszczem i wiatrem. Kurtka przeciwdeszczowa damska (sklep.jack-wolfskin.pl) Pack & Go Overhead ma jeszcze jedną zaletę. To duże kieszenie, w których bez problemu przechowywać można wiele drobiazgów.

Kurtka przeciwdeszczowa Tasman Cloud JKT

Kurtka Tasman Cloud JKT wykonana jest z materiału Texapore Ripstop Crinkle 2 L. Dodatkowo wyposażona jest w wodoodporną membranę, która znakomicie chroni także przed wiatrem. Materiał wzmocniony jest nićmi, dzięki czemu kurtka jest naprawdę bardzo wytrzymała. Uwagę zwraca tu również zintegrowany kaptur oraz regulacja obwodu u dołu, która pozwala na dopasowanie kurtki do sylwetki.

Kurtka przeciwdeszczowa Pack & Go Shell

Wśród różnych modeli kurtek przeciwdeszczowych wartych zakupu, uwagę zwrócić należy również na model Pack & Go Shell. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Kurtka bowiem chowa się do własnej kieszeni i można ją bez problemu zmieścić do każdej torebki. Oznacza to, że kurtę zawsze można zabrać ze sobą na każdą wędrówkę. Co ciekawe, kurtka wykonana została z materiału pochodzącego w 100% z recyklingu. Oczywiście chroni ona doskonale przed złymi warunkami atmosferycznymi.

Kurtka przeciwdeszczowa Highest Peak Jacket

Kolejna kurtka przeciwdeszczowa warta uwagi to model Highest Peak Jacket. To, co w szczególności wyróżnia tę kurtkę to bardzo nieprzemakalny i wiatroszczelny materiał. Dzięki temu kurtka znakomicie sprawdza się nie tylko podczas ulewy, ale również przy silnym wietrze. Materiał jest dodatkowo bardzo elastyczny, co sprawia, że kurtka podczas marszu w żaden sposób nie krępuje ruchów. Warto tu jeszcze wspomnieć o znakomitej wentylacji. Kurtka posiada suwaki pod pachami, które można rozpiąć, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Kurtka przeciwdeszczowa Stormy Point Jacket

Kurtka wykonana została z materiału Texapore. To materiał zapewniający znakomitą oddychalność i odprowadzanie pary wodnej na zewnątrz. Poza tym kurtka jest oczywiście wodoszczelna i wiatroszczelna. Dzięki temu świetnie sprawdza się przy naprawdę złych warunkach atmosferycznych. Dodatkowo jest to kurtka bardzo wytrzymała. Dlatego śmiało, można ją ubrać na dłuższe wędrówki, np. w górach. Wspomnieć można jeszcze o tym, że jest to model bardzo estetyczny.

Kurtka przeciwdeszczowa Eagle Peak Jacket

Ostatnia kurtka przeciwdeszczowa w zestawieniu TOP 7 to model Eagle Peak Jacket marki Jack Wolfskin. To idealny wybór w przypadku górskich wypraw. Kurtka cechuje się wysokimi parametrami technicznymi. Wyposażona jest w całkowicie wodoodporną i wiatroszczelną membranę. Co ważne, krój kurtki zapewnia pełną mobilność. Jej noszenie jest zatem bardzo komfortowe nawet przy dużym wysiłku. Jej zaletą jest również regulacja mankietów oraz obwodu. Pozwala to na dokładne dopasowanie kurtki do sylwetki.

O autorze
redakcja

Zobacz też