23 stycznia 2013

RMD Winter 2013 i otwarcie Montrail Ligi Biegów Górskich 2013

RMD Winter 2013 i otwarcie Montrail Ligi Biegów Górskich 2013
Licencja: Domena publiczna

Już 2 III w Szczyrku odbędzie się uroczyste rozpoczęcie RMD Winter 2013 i otwarcie Montrail Ligi Biegów Górskich 2013. Organizatorem imprezy jest Alpin Sport Zakopane.

Otwarcie Montrail Ligi Biegów Górskich 2013 przewidziano na sobotę 2 III, na godz.10:00 przy Urzędzie Miasta, a jej zakończenie na godz. 13:00 przy Hotelu Orle Gniazdo. Następnego dnia, w niedzielę 3 III odbędzie się bieg na dystansie 5,7 km, którego trasa prowadzić będzie z centrum Szczyrku do schroniska pod Klimczokiem.

Biegi odbywają się  w następujących kategoriach: junior K i M 16 – 19 lat, senior K i M 20 – 39 lat, masters K i M 40 – 49 lat oraz weteran K i M +50. Aby możliwa była klasyfikacja w danej kategorii wiekowej minimalna liczba zawodników musi wynieść 5 osób. Wystartować mogą wszystkie osoby powyżej 18 roku życia oraz osoby od 16 roku życia, które posiadają pisemną zgodę rodziców.

Celem RMD Winter 2013 jest popularyzacja biegów górskich w Polsce oraz uroczyste rozpoczęcie Montrail Ligi Biegów Górskich 2013. Zwycięzców czekają nagrody; puchar dla najlepszej kobiety i mężczyzny, nagrody rzeczowe dla pierwszych 3 zawodników open i w kategoriach wiekowych. Ponadto wśród wszystkich zawodników odbędzie się losowanie nagród rzeczowych.

Wszystkie osoby zainteresowane wzięciem udziału w biegach mają możliwość rejestracji do 10 II 2013 na stronie biegu: www.alpinsport.pl/wondol. Wysokość wpisowego wynosi 50 zł. W jego ramach organizator gwarantuje:kupon rabatowy -20% procent do wykorzystania do dnia 30.03.2013r. w sklepie internetowym: www.sklep.alpinsport.pl, udział w losowaniu nagród rzeczowych, chustkę wielofunkcyjną, dobrą zabawę oraz ciepły posiłek.

Biuro zawodów: Paweł Drost tel.: 603 545 455,  e-mail: pawel@ealp.pl. W dniu zawodów będzie znajdowało się w Urzędzie Miasta Szczyrk.

Informacje od organizatora:

– zawody odbędą się bez względu na warunki pogodowe,
– w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych organizator ma prawo do zmiany trasy,
– zawodnicy schodzący z wyznaczonej trasy będą dyskwalifikowani,
– numery startowe MUSZĄ być w czasie biegu widoczne i przypięte do koszulki na klatce piersiowej,
– każdy zawodnik dostanie oznaczoną torebkę, w którą będzie mógł spakować depozyt (zawodnicy oddają depozyt na własną odpowiedzialność /oświadczenie). Organizatorzy nie przyjmują cennych rzeczy,
– limit czasu: 60 minut,
– zawodnicy startują na własną odpowiedzialność podpisując „oświadczenie o starcie na własną odpowiedzialność”, odebranie numeru startowego jest równoznaczne z akceptacją powyższego regulaminu.

Strona organizatora zawodów: http://www.alpinsport.pl

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też