4 czerwca 2013

Slajdowisko „Czy Mauretania da się lubić?”

Slajdowisko „Czy Mauretania da się lubić?”
Autor: Alicja Szulborska, Licencja: Domena publiczna

7 czerwca o godz. 18:00 w TuPraga Dom Kultury w Warszawie  odbędzie się slajdowisko pt. „Czy Mauretania da się lubić?”. Gościem honorowym spotkania będzie Ewa Pluta. Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu „Z Pragi na koniec świata”.

Mauretania to brama do Czarnej Afryki. Dla podróżników jadących lądem z Maroka przez Saharę Zachodnią wjazd do tego kraju to dotknięcie “prawdziwej” Afryki, co może nie zawsze jest łatwym doświadczeniem, ale z pewnością niezapomnianym. O Saharze i życiu w pustynnych warunkach, najdłuższym pociągu na świecie, diecie przeciętnego Maura, autostopie po mauretańskich bezdrożach, kilkuwiekowych księgach przechowywanych w nieco zapomnianym, a niegdyś sławnym w całym regionie mieście, a także o tym, czy koza może być przyjacielem człowieka i czy Mauretanię można polubić, opowie Ewa Pluta.

„Z Pragi na koniec świata” – cykl spotkań z polskimi podróżnikami, którzy opowiadają o swoich wędrówkach po świecie i Polsce. Ich relacje filmowe i fotograficzne przenoszą nawet do najdalszych zakątków globu. Poprzednie i bieżące spotkania z cyklu można sprawdzić w kalendarzu wydarzeń: http://tupraga.pl/praga/index.php/component/jevents/month.calendar

Wstęp wolny
Miejsce: TuPraga Dom Kultury, ul. Dąbrowszczaków 2, Warszawa

Strona wydarzenia: http://tupraga.pl/praga/index.php/component/content/article/81-newsy/278-czy-mauretania-da-sie-lubic?Itemid=

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Mapa świata na ścianę

Jeżeli chcemy, by nasze dziecko wiedziało, ile jest krajów na świecie, wystarczy rozłożyć przed...
Mapa świata na ścianę