4 czerwca 2013

Slajdowisko „Czy Mauretania da się lubić?”

Slajdowisko „Czy Mauretania da się lubić?”
Autor: Alicja Szulborska, Licencja: Domena publiczna

7 czerwca o godz. 18:00 w TuPraga Dom Kultury w Warszawie  odbędzie się slajdowisko pt. „Czy Mauretania da się lubić?”. Gościem honorowym spotkania będzie Ewa Pluta. Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu „Z Pragi na koniec świata”.

Mauretania to brama do Czarnej Afryki. Dla podróżników jadących lądem z Maroka przez Saharę Zachodnią wjazd do tego kraju to dotknięcie „prawdziwej” Afryki, co może nie zawsze jest łatwym doświadczeniem, ale z pewnością niezapomnianym. O Saharze i życiu w pustynnych warunkach, najdłuższym pociągu na świecie, diecie przeciętnego Maura, autostopie po mauretańskich bezdrożach, kilkuwiekowych księgach przechowywanych w nieco zapomnianym, a niegdyś sławnym w całym regionie mieście, a także o tym, czy koza może być przyjacielem człowieka i czy Mauretanię można polubić, opowie Ewa Pluta.

„Z Pragi na koniec świata” – cykl spotkań z polskimi podróżnikami, którzy opowiadają o swoich wędrówkach po świecie i Polsce. Ich relacje filmowe i fotograficzne przenoszą nawet do najdalszych zakątków globu. Poprzednie i bieżące spotkania z cyklu można sprawdzić w kalendarzu wydarzeń: http://tupraga.pl/praga/index.php/component/jevents/month.calendar

Wstęp wolny
Miejsce: TuPraga Dom Kultury, ul. Dąbrowszczaków 2, Warszawa

Strona wydarzenia: http://tupraga.pl/praga/index.php/component/content/article/81-newsy/278-czy-mauretania-da-sie-lubic?Itemid=

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Wyspy greckie last minute

Łagodny klimat, przyjaźni gospodarze, zachwycające krajobrazy i błogi spokój – greckie wyspy oferują polskiemu...
Wyspy greckie last minute

Mapa świata na ścianę

Jeżeli chcemy, by nasze dziecko wiedziało, ile jest krajów na świecie, wystarczy rozłożyć przed...
Mapa świata na ścianę