22 sierpnia 2019

Zobacz kilka miast Beneluksu nie za euro, a za dolary!

Zobacz kilka miast Beneluksu nie za euro, a za dolary!

Szybkie i tanie wycieczki to coraz bardziej popularna odmiana turystyki. Ludzie chcą podróżować, a coraz więcej z nas planując urlop, stara się zaplanować go zagranicą. Kuszące jest zwiedzanie zabytków w obcych krajach, zabytków innych cywilizacji – a gdy jeszcze możemy robić to, nie wydając ani dolara na zbędne rzeczy i niemalże “oszczędzać”?

Nie brakuje miejsc na świecie, na które w tej chwili możesz sobie pozwolić – mimo, że nie jesteś tego świadomy. Dzięki ogromnej konkurencyjności na rynku firm przewozowych, możesz w rzeczywistości zwiedzić nawet około 15 wielkich stolic Europy za 500 maksymalnie dolarów. To nie tylko tani sposób na zobaczenie Europy, ale przede wszystkim wyjątkowy.

Jako zaoszczędzić dolary, podróżując?

Opłaty za przejazd autobusem, podobnie jak bilety lotnicze, zmieniają się szybko, a podane ceny to stawki najniższe, jakie udało się nam znaleźć.

Podróżowanie w godzinach szczytu lub unikanie postojów może kosztować kilka centów więcej, ale rezerwacja z 30-dniowym wyprzedzeniem zdecydowanie gwarantuje niższą cenę. Jeśli chcesz zobaczyć kilka miejsc na trasie z Londynu do krajów Beneluksu, których żaden turysta nie może pominąć, oto kilka propozycji – jak to zrobić!

Z Londynu do Brukseli na maksymalnie 35 USD

Najniższy koszt: 20-35 $
Czas: 6h, 25 minut

Rozpocznij swoją wielką europejską przygodę na londyńskiej stacji Victoria Coach Station. Dzięki temu zobaczysz przepiękne krajobrazy południowo-wschodniej Anglii, przemierzysz trasę Kanałem La Manche, zobaczysz wybrzeże Francji i przemierzając Brugię i Gandawę, dotrzesz do Brukseli. To tam wypijesz najlepsze na świecie piwo, a nocleg wynajmiesz (w zależności od tego jak kształtuje się aktualny kurs dolara – sprawdź w https://internetowykantor.pl/kurs-dolara/) za równowartość kilkunastu dolarów.

Nie zapomnij o spędzeniu kilku chwil na Grand Place. To plac pełen oszałamiających gotyckich i barokowych budynków z barami i kawiarniami na parterze.

Z Brukseli do Luksemburga – podróż za “kilka” dolarów

Najniższy koszt podróży: 28–30 USD
Najszybszy czas: 8h, 40 minut

Posmakuj belgijskiej czekolady i ruszaj w dalszą podróż. To motto osób zafascynowanych “szybkimi wycieczkami”.

Ta trasa prowadzi przez piękne niemieckie lasy, z trzygodzinną przerwą na zwiedzanie miasta Bonn. Zobacz dom, w którym urodził się Beethoven, obejrzyj Ren, a następnie udaj się do starego luksemburskiego miasta obronnego, które jest położone na płaskowyżach wśród ogromnych wąwozów. Pomimo tego, że Luksemburg jest jedną z trzech nieoficjalnych „stolic” UE, nie znajdziesz tu wielu turystów.

W Luksemburgu znajdziesz mnóstwo rzeczy, które warto zobaczyć – dobrze też po prostu spacerować po tunelach, parkach, ogrodach i zakamarkach średniowiecznego miasta. Nie zapomnij o sprawdzeniu podziemnych jaskiń, które kiedyś służyły do transportu i obrony miasta.

Luksemburg – Amsterdam za max. 40 USD?

Najniższy koszt: 24-40 USD
Najszybszy czas: 6h, 40 minut

Dotarcie z Luksemburga do sławnej stolicy Holandii, to trasa do pokonania w niecałe 7h. Amsterdam jest niedorzecznie tani – można tutaj spacerować w dzielnicy czerwonych latarni, oglądać galerie sztuki na Nieuwe Spiegelstraat, powędrować do jednego z “ukrytych” ogrodów miasta lub uczestniczyć w festiwalu filmów na świeżym powietrzu , wszystko to nie wydając ani 1 USD.

Dołącz do 800 000 innych rowerzystów na drodze. Amsterdam jest jednym z najbardziej przyjaznych rowerom miast na świecie i jest idealnym sposobem na zwiedzanie kanałów, dzielnic zabytkowych i dzielnic handlowych – następnie zatrzymaj się pod wiatrakiem De Gooyer (jeden z ośmiu w mieście) i wypij piwo z wielokrotnie obsypywanego nagrodami browaru Brouwerij 't IJ.

Płatności USD w Europie

Europa to bez wątpienia obszar, gdzie wszędzie zapłacisz za pośrednictwem euro. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że dolar amerykański uważa się za walutę “całego świata”, w większości miejsc, należności uregulujesz za pomocą USD. Pamiętaj jednak o kursach wymiany walut. Niejednokrotnie dochodziło do sytuacji, kiedy wymieniając złotówki na euro lub USD, klienci słono przepłacali w kantorach stacjonarnych lub bankach. To niestety miejsca, gdzie kursy walut są uważane za najmniej atrakcyjne. Co innego w przypadku kantorów online.

Przykładowo https://internetowykantor.pl/kursy-walut/ oferuje kursy wymiany walut jedne z najlepszych na rynku. Powoduje to brak jakichkolwiek prowizji i opłat – jedynie obecność spreadu (na minimalnym poziomie), czyli opłaty za sprzedaż/kupno dolara, euro etc, jednak są to tak nieznaczne kwoty, że w żaden sposób nie wpływają na atrakcyjność kursu wymiany.

O autorze
redakcja

Zobacz też