Bangladesz

Bangladesz w pigułce

Flaga Bangladeszu
Oficjalna nazwa Ludowa Republika Bangladeszu (বাংলাদেশ, গনপ্রজাতন্ত্রী বাংলােদশ)
Stolica
Dhaka
Waluta
taka (BDT)
Język
bengalski
Liczba ludności
152 518 015
Powierzchnia
144 000m2
Religia
dominująca: islam
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Bangladeszu Hotele w Bangladeszu

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Bangladeszu?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Bangladesz – kraj o którym nie słyszy się za często – nie stanowi celu zbyt wielu podróżników. Warto go jednak odwiedzić przede wszystkim ze względu na jego indywidualny charakter, wykreowany przez miliony mieszkańców. Jest to bowiem jeden z najbardziej zaludnionych krajów na świecie. Pod względem ludności zajmuje on 8 miejsce wśród wszystkich krajów, będąc domem ponad 152 milionów osób.

Położony jest on w południowej części Azji, nad Zatoką Bengalską. Od wschodu, północy oraz zachodu graniczy on z Indiami, czyli krajem, z którym jest on silnie związany kulturowo. Na południowy wschód od Bangladeszu znajduje się natomiast Mjanma.

Chociaż kraj ten nie posiada prawie wielu zabytków (pomijając parlament w Dhace, pałac Asan Manzil, Muzeum Sztuki Ludowej i jeszcze kilka miejsc), warto go odwiedzić przede wszystkim ze względu na atrakcyjną i tropikalną przyrodę. Niezapomnianych wrażeń na pewno dostarczy jakikolwiek rejs statkiem po bengalskiej rzece. Najbardziej popularny jest rejs między miejscowościami Khulna i Dhaka po rzece Ganges, dzięki której można poczuć bezpośredni kontakt z egzotyczną przyrodą.

Bangladesz to kraj zdecydowanie różniący się od typowych miejsc turystycznych, dzięki czemu każdy podróżnik wzbudza duże zainteresowanie lokalnej ludności. Nawiązanie kontaktu z mieszkańcami mniejszych i większych miejscowości nie stanowi żadnego problemu. Jest to więc miejsce przede wszystkim dla osób, które podczas swoich podróży lubią zagłębiać się w życie lokalnych mieszkańców, poznając ich obyczaje, tradycje i kultury.

Zgłoś błąd
Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 58

Miasta w Bangladeszu

Atrakcje turystyczne i zabytki w Bangladeszu

Bangladesz - galeria zdjęć

Bangladesz w pigułce

Bangladesz
Oficjalna nazwa Ludowa Republika Bangladeszu (বাংলাদেশ, গনপ্রজাতন্ত্রী বাংলােদশ)
Stolica
Dhaka
Waluta
taka (BDT)
Język
bengalski
Liczba ludności
152518015
Powierzchnia
1440002
Religia
dominująca: islam
Ustrój
republika

Bangladesz - więcej informacji