Bhutan

Bhutan w pigułce

Flaga Bhutanu
Oficjalna nazwa Królestwo Bhutanu (འབྲུག་ཡུལ)
Stolica
Thimphu
Waluta
ngultrum i rupia indyjska (BTN)
Język
dzongkha
Liczba ludności
750 000
Powierzchnia
47 000m2
Religia
dominująca: buddyzm
Ustrój
monarchia konstytucyjna
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Bhutanu Hotele w Bhutanie

Praktyczne informacje o Bhutanie

Placówki dyplomatyczne
Bhutan nie utrzymuje z Polską stosunków dyplomatycznych i tym samym w obu krajach nie istnieją wzajemne przedstawicielstwa ani konsulaty. Najbliższa polska ambasada z wydziałem konsularnym znajduje się w Indiach (adres podany poniżej). Jeśli będziesz potrzebował pomocy konsularnej, powinieneś poszukać konsulatu lub ambasady któregoś z państw Unii Europejskiej, ponieważ jest on zobowiązany ci jej udzielić na takich samych warunkach jak swoim obywatelom. Kod telefoniczny do Bhutanu to +975.

50-M Shantipath, Chanakyapuri, 110021 New Delhi
tel. (0-09111) 514-96-900, 514-96-901
fax. (0-09111) 687-19-14
e-mail: polemb@touchtelindia.net
www.polandembassy.net

Paszport i wiza
Polska nie utrzymuje stosunków dyplomatycznych z Bhutanem, ale nie oznacza to, że obywatele naszego kraju będą mieli problemy z wjazdem. Aby móc tu przyjechać, trzeba posiadać wizę turystyczną, której koszt to około 20 dolarów amerykańskich. Musimy też posiadać aktualny polski paszport. Promesę wizy otrzymamy wraz z wykupieniem pakietu turystycznego w liniach lotniczych DrukAir, które są narodowym przewoźnikiem Bhutanu oraz w biurach podróży, które mogą sprzedawać w imieniu DrukAir takie pakiety turystyczne.

Strefa czasowa
Różnica czasu pomiędzy Bhutanem a Polską to pięć godzin. Gdy w Warszawie jest godzina 12 w południe, w tym azjatyckim państewku jest już godzina 17.

Język
Językiem oficjalnym Bhutanu jest angielski i nim możemy się posługiwać na lotnisku, czy w hotelach, które są uprawnione do przyjmowania turystów (nie wszystkie hotele mogą to robić). Językiem powszechnie używanym w Bhutanie jest natomiast język dżongha, który jest zbliżony w mowie i piśmie do tybetańskiego. Oto kilka przydatnych zwrotów: Witam: Kuzu zangpo. Jak się masz? Choe Ga Dhay Bay yoe? Dobrze, dziękuję: Lek shom Bay woe. Jak się nazywasz? Choe Gi Ming Ga Chi Mo?

Zgłoś błąd

Bhutan w pigułce

Praktyczne informacje
Oficjalna nazwa Królestwo Bhutanu (འབྲུག་ཡུལ)
Stolica
Thimphu
Waluta
ngultrum i rupia indyjska (BTN)
Język
dzongkha
Liczba ludności
750000
Powierzchnia
470002
Religia
dominująca: buddyzm
Ustrój
monarchia konstytucyjna

Bhutan - więcej informacji