Bhutan

Bhutan w pigułce

Flaga Bhutanu
Oficjalna nazwa Królestwo Bhutanu (འབྲུག་ཡུལ)
Stolica
Thimphu
Waluta
ngultrum i rupia indyjska (BTN)
Język
dzongkha
Liczba ludności
750 000
Powierzchnia
47 000m2
Religia
dominująca: buddyzm
Ustrój
monarchia konstytucyjna
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Bhutanu Hotele w Bhutanie

Ceny w Bhutanie

Ceny w danym kraju
Walutą obowiązującą w Bhutanie jest ngultrum bhutański. Równowartość jednego złotego to około 17 ngultrum, jednego dolara: 54 ngultrum, a jednego euro nieco ponad 70 ngultrum. Ceny w Bhutanie są dość wysokie, ale nie musi nas to zrażać przed wizytą w tym kraju. Aby bowiem zwiedzić ten azjatycki kraj, i tak będziemy musieli wykupić pakiet turystyczny, w który wliczone są już zakwaterowanie i wyżywienie, jak również zwiedzanie miejscowych atrakcji turystycznych. Koszt takiego pakietu (kupujemy go w liniach lotniczych DrukAir lub w biurze podróży, które do ich sprzedawania jest uprawnione) to 220 dolarów amerykańskich w sezonie oraz 160 dolarów poza sezonem. Cena ta może być większa, jeśli chcemy mieć zakwaterowanie w lepszym hotelu lub zobaczyć więcej atrakcji.

Występowanie bankomatów
Nie powinniśmy się nastawiać na to, że będziemy mogli skorzystać z bankomatów na terenie Bhutanu.

Płatność kartami kredytowymi
Posługiwanie się tą formą rozliczenia jest bardzo ograniczone, ale nie będzie nam to przeszkadzać, ponieważ za najważniejsze usługi (zwiedzanie, noclegi) zapłaciliśmy jeszcze przed wyjazdem, kupując pakiet turystyczny.

Płatność gotówką
Jest to najbardziej pewny sposób na uiszczanie bieżących płatności.

Jaką walutę zabrać?
Jak wspomnieliśmy powyżej, najważniejsze sprawy będziemy mieć już opłacone w związku z wykupieniem pakietu turystycznego. Aby regulować bieżące wydatki, najlepiej jest zabrać ze sobą dolary amerykańskie, które wymienimy na miejscu. Wymienić walutę można na lotniskach,w hotelach oraz w uprawnionych do tego bankach.

Podatki w Bhutanie
O te nie powinniśmy się martwić. Z racji „reglamentowania” przyjazdów turystów do Bhutanu, którzy muszą mieć wykupione pakiety turystyczne, nasze podatki związane z wjazdem zostały już opłacone. Pamiętajmy, że poza kosztem samego pakietu musimy przy jego zakupie opłacić też wydanie wizy turystycznej w wysokości 20 dolarów.

Co warto kupić w Bhutanie?
Bhutan słynie z ręcznie tkanych jedwabnych materiałów: ubrań, obrusów i innych. Z pewnością będzie to najlepsza pamiątka, jaką można przywieźć z tego kraju. Nie będzie też tania, tym bardziej, że takie wyroby są specjalnie wyceniane dla turystów i jak łatwo się domyślić: dużo drożej, niż dla miejscowych.

Zgłoś błąd

Bhutan w pigułce

Ceny & Pieniądze
Oficjalna nazwa Królestwo Bhutanu (འབྲུག་ཡུལ)
Stolica
Thimphu
Waluta
ngultrum i rupia indyjska (BTN)
Język
dzongkha
Liczba ludności
750000
Powierzchnia
470002
Religia
dominująca: buddyzm
Ustrój
monarchia konstytucyjna

Bhutan - więcej informacji