Bhutan

Bhutan w pigułce

Flaga Bhutanu
Oficjalna nazwa Królestwo Bhutanu (འབྲུག་ཡུལ)
Stolica
Thimphu
Waluta
ngultrum i rupia indyjska (BTN)
Język
dzongkha
Liczba ludności
750 000
Powierzchnia
47 000m2
Religia
dominująca: buddyzm
Ustrój
monarchia konstytucyjna
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Bhutanu Hotele w Bhutanie

Zdrowie & Bezpieczeństwo w Bhutanie

Przed wyjazdem

Zalecane szczepienia
Przed wyjazdem do Bhutanu nie musimy wykonywać żadnych obowiązkowych szczepień. Ze szczepień zalecanych możemy natomiast wymienić szczepienie przeciwko durowi brzusznemu, wściekliźnie, wirusowemu zapaleniu wątroby typów A i B oraz przeciwko tężcowi.

Lekarstwa do zabrania
Powinniśmy mieć ze sobą całą podstawową apteczkę, w której znajdą się bandaże i środki opatrunkowe, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jak też środki na problemy gastryczne. Przydać się mogą też kosmetyki chroniące nas przed słońcem.

Choroby zakaźne
W południowej części kraju istnieje całoroczne ryzyko zarażenia się malarią. Ponadto dość rozpowszechnione są zarazki odpowiadające za wirusowe zapalenie wątroby typu B. Turystów bardzo często dotyka również biegunka podróżnych.

Na miejscu

Zagrożenia i niebezpieczeństwa
Zagrożenie przestępczością pospolitą i kieszonkową jest w tym kraju bardzo małe, jednak jeśli nie musimy nosić przy sobie kosztownej biżuterii ani dużych sum pieniędzy, nie róbmy tego. Ogólnie turysta, który nie wyróżnia się szczególnie w oczach miejscowych, z niczym nieprzyjemnym nie powinien się spotkać. Poważnym zagrożeniem dla zdrowia mogą stać się ukąszenia jadowitych węży i wściekłych zwierząt: przede wszystkim w południowej części kraju. Pamiętajmy też o ograniczeniach turystów: nie we wszystkie miejsca mogą się oni udać, nie wszystkie hotele mogą przyjmować gości zagranicznych. To, co zobaczymy i gdzie przenocujemy, będzie wynikać z naszego zakupionego karnetu turystycznego.

Insekty
Zagrożenie insektami jest większe w południowej, bardziej mokrej i niżej położonej części kraju. W górzystych partiach Bhutanu owadów jest dużo mniej. Zalecamy zabrać ze sobą środki kosmetyczne chroniące przeciwko insektom.

Podróżowanie z dziećmi
Nie istnieją żadne dodatkowe wymogi prawne związane z podróżowaniem z dziećmi. Pamiętajmy, aby mieć ze sobą fotelik dziecięcy, jeśli jeździmy samochodem oraz aby dziecko było chronione przed słońcem.

W razie choroby
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia turystycznego, które zwróci nam koszty ewentualnego leczenia. Służba zdrowia w Bhutanie jest bardzo słabo rozwinięta.

Zgłoś błąd

Bhutan w pigułce

Zdrowie & Bezpieczeństwo
Oficjalna nazwa Królestwo Bhutanu (འབྲུག་ཡུལ)
Stolica
Thimphu
Waluta
ngultrum i rupia indyjska (BTN)
Język
dzongkha
Liczba ludności
750000
Powierzchnia
470002
Religia
dominująca: buddyzm
Ustrój
monarchia konstytucyjna

Bhutan - więcej informacji