Gabon

Gabon w pigułce

Flaga Gabonu
Oficjalna nazwa Republika Gabońska (franc. République Gabonaise)
Stolica
Libreville
Waluta
frank CFA (XAF)
Język
francuski
Liczba ludności
1 454 867
Powierzchnia
267 667m2
Religia
dominująca: chrześcijaństwo
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Gabonu Hotele w Gabonie

Komunikacja & środki lokomocji w Gabonie

Samolot
Gabon posiada bezpośrednie połączenie lotnicze z Paryżem oraz Londynem. Międzynarodowe lotnisko znajduje się w Libreville. Ponadto doskonale rozwinięty jest wewnętrzny transport lotniczy. W państwie znajduje się 61 lotnisk, z czego 11 posiada twardą nawierzchnię. Obsługę lotów krajowych zapewnia Air Affaires Gabon. Samolot jest najlepszym środkiem transportu przy podróżach w głąb kraju.

Pociąg
W Gabonie działa jedna linia kolejowa, tak zwana Kolej Transgabońska. Łączy ona Owendo koło Libreville z Franceville w południowo – wschodniej części kraju. Obecnie ruch pasażerski na tej trasie jest ograniczony do 3-4 kursów w ciągu tygodnia.

Autobus
Jak na warunki afrykańskie Gabon posiada dobrze rozwiniętą siec dróg utwardzonych. Problemem są jednak ulewy, które występują co roku w okresie od grudnia do kwietnia, które często niszczą linie komunikacyjne. Między większymi miastami zorganizowana jest komunikacja w postaci autobusów i busów. Część z nich nie posiada stałych rozkładów jazdy i odjeżdża po zapełnieniu się miejsc.

Taksówki
To popularny sposób przemieszczania się po miastach i w ich najbliższej okolicy. Pamiętać należy o umówieniu się na konkretną cenę na początku jazdy oraz o tym, że jak w większości państw afrykańskich obowiązuje targowanie się o cenę.

Transport wodny
Gabon posiada około 1600 kilometrów wewnętrznych szlaków wodnych. Są one wykorzystywane przede wszystkim do przewozu surowców i towarów. Między miastami pływają niewielkie statki pasażerskie. Są one jednak niskiej jakości. Często bywają też przeładowane i nie spełniają wymogów bezpieczeństwa.

Zgłoś błąd

Gabon w pigułce

Komunikacja
Oficjalna nazwa Republika Gabońska (franc. République Gabonaise)
Stolica
Libreville
Waluta
frank CFA (XAF)
Język
francuski
Liczba ludności
1454867
Powierzchnia
2676672
Religia
dominująca: chrześcijaństwo
Ustrój
republika

Gabon - więcej informacji