Jemen

Jemen w pigułce

Flaga Jemenu
Oficjalna nazwa Republika Jemeńska (اليمن, Al-Jaman; Republika Jemeńska, الجمهوريّة اليمنية Al-Dżumhurijja al-Jamanijja)
Stolica
Sana
Waluta
rial jemeński (YER)
Język
arabski
Liczba ludności
24 771 809
Powierzchnia
527 968m2
Religia
dominująca: islam
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Jemenu Hotele w Jemenie

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Jemenie?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Jemen, a właściwie Republika Jemeńska, to jeden z krajów Półwyspu Arabskiego. Od strony północnej graniczy on z Arabią Saudyjską, od wschodniej – z Omanem, natomiast południe i zachód kraju położone są nad Morzem Czerwonym, Zatoką Adeńską i Morzem Arabskim. Jego powierzchnia, 528 kilometrów kwadratowych, zamieszkiwana jest przez prawie 25 milionów ludzi przywiązanych do swojej kultury i tradycji, charakteryzujących się ogromną gościnnością i entuzjazmem w kontaktach z podróżnikami.

Jest to kraj, w którym przeważają wyżyny i góry, co zauważa się przede wszystkim w jego południowej części – to właśnie tam znajduje się najwyższy szczyt Jemenu, Adaran, liczący 2513 m n.p.m. Północna część kraju to przede wszystkim pustynia Ar-Rab al. Chali, którą państwo to dzieli z trzema innymi krajami arabskimi – Arabią Saudyjską, Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Omanem. Jej powierzchnia, 650 tysięcy kilometrów kwadratowych, sprawia, że jest ona największą pustynią piaskową na świecie. Miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia przede wszystkim przez turystów zainteresowanych niecodziennymi krajobrazami.

Stolicą Jemenu jest Sana – miasto położone niedaleko granicy z Arabią Saudyjską, liczące ponad dwa miliony mieszkańców. Stanowi ono podstawowy cel turystów oraz osób zainteresowanych tym krajem. Uważa się nawet, że jej historyczna część jest jedną z najpiękniejszych na świecie. Stare budowle, utrzymane w orientalnym stylu, często osadzone na skałach, dodają miastu niepowtarzalnego uroku.

Jemen na pewno podbije serca podróżników spragnionych ucieczki przed komercją i miejscami typowo turystycznymi. Jest to jeden z najrzadziej odwiedzanych krajów świata, jednak posiada on nawet więcej atrakcji niż te, które stanowią turystyczne punkty docelowe. Chociaż turysta będzie wzbudzał zainteresowanie lokalnych mieszkańców, na pewno zostanie on obdarowany przez nich ciepłem i życzliwością. To jeden z tych krajów, w których można poczuć się jak w innym, zdecydowanie lepszym świecie.

Zgłoś błąd
Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 58 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 114 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 118 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 165 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 170

Jemen - galeria zdjęć

Jemen w pigułce

Jemen
Oficjalna nazwa Republika Jemeńska (اليمن, Al-Jaman; Republika Jemeńska, الجمهوريّة اليمنية Al-Dżumhurijja al-Jamanijja)
Stolica
Sana
Waluta
rial jemeński (YER)
Język
arabski
Liczba ludności
24771809
Powierzchnia
5279682
Religia
dominująca: islam
Ustrój
republika

Jemen - więcej informacji