Kirgistan

Kirgistan w pigułce

Flaga Kirgistanu
Oficjalna nazwa Republika Kirgiska (Кыргызстан, Кыргыз Республикасы)
Stolica
Biszkek
Waluta
som (KGS)
Język
kirgiski, rosyjski
Liczba ludności
5 357 000
Powierzchnia
198 500m2
Religia
dominująca: islam
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Kirgistanu Hotele w Kirgistanie

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Kirgistanie?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Kirgistan to państwo w Azji Środkowej graniczące z Chinami, Uzbekistanem, Kazachstanem oraz Tadżykistanem. Ponad 90% terenu państwa to góry. Najwyższy jest Szczyt Zwycięstwa w łańcuchu górskim Tienszan, który wznosi się na wysokość 7439 metrów n.p.m. W tych samych górach znajduje się także największe jezioro w kraju Issyk-kul. Jest to również drugie co do wielkości jezioro górskie na świecie. W Kirgistanie panuje klimat kontynentalny suchy, a wysoko położone obszary górskie pokryte są wieczną zmarzliną.
Kirgistan to bogactwo naturalnych krajobrazów, przepięknych gór i jeziora Issyk-kul. To właśnie dla tych widoków oraz górskich, często wyczerpujących wędrówek turyści przyjeżdżają tutaj coraz chętniej. Nad jeziorem można wylegiwać się na piaszczystej plaży, jednak jest ona dość tłumnie odwiedzana przez turystów. Lepiej wybrać się na plażę żwirową, gdzie można w ciszy i spokoju odpocząć na łonie natury.
Niewątpliwą atrakcją w Kirgistanie jest przejażdżka na koniu czy też wielbłądzie. Jest to doskonała odskocznia od pieszych wędrówek, a przy tym wcale nie tak droga.
Największym miastem Kirgistanu, a zarazem jego stolicą jest Biszkek położony w Kotlinie Czujskiej u podnóża Gór Kirgiskich. Nie jest to miasto z wieloma atrakcjami turystycznymi, jednakże warto jest zwiedzić tutaj Muzeum Sztuki oraz Muzeum Historyczne. Ze zgromadzonych tam eksponatów można wiele dowiedzieć się o historii kraju. Drugim co do wielkości miastem kraju jest Osz położone w południowej części Kotliny Fergańskiej w dolinie rzeki Akbura. Tutaj warte obejrzenia są eksponaty zgromadzone w Muzeum Archeologicznym, tym bardziej, iż jest ono usytuowane w jaskini, a nie w zwykłym budynku. W Osh znajduje się również Góra Sulajaman-Too będąca niewątpliwie atrakcją miasta, która została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jak głosi legenda, kobiety, które nie mogły zajść w ciążę wybierały się na tę górę na kilka dni modlitwy i dotykania specjalnego kamienia. Miało to pomóc im w zajściu w ciążę i urodzeniu upragnionego potomstwa.

Zgłoś błąd
Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 58 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 114 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 118 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 165 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 170

Kirgistan - galeria zdjęć

Kirgistan w pigułce

Kirgistan
Oficjalna nazwa Republika Kirgiska (Кыргызстан, Кыргыз Республикасы)
Stolica
Biszkek
Waluta
som (KGS)
Język
kirgiski, rosyjski
Liczba ludności
5357000
Powierzchnia
1985002
Religia
dominująca: islam
Ustrój
republika

Kirgistan - więcej informacji