Kirgistan

Kirgistan w pigułce

Flaga Kirgistanu
Oficjalna nazwa Republika Kirgiska (Кыргызстан, Кыргыз Республикасы)
Stolica
Biszkek
Waluta
som (KGS)
Język
kirgiski, rosyjski
Liczba ludności
5 357 000
Powierzchnia
198 500m2
Religia
dominująca: islam
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Kirgistanu Hotele w Kirgistanie

Komunikacja & środki lokomocji w Kirgistanie

Autobus
Autobusy rzadko kursują w Kirgistanie ze względu na fakt, iż po większości górskich dróg po prostu nie mogłyby one jeździć. Na trasie z Biszkeku do Ałma-aty oraz z Biszkeku do Karakol kursują one regularnie.

Minibusy
Minibusy popularnie nazywane są tutaj marszrutami. Są one podstawowym środkiem transportu w tym kraju. Kursują one po miastach, a w stolicy kraju stanowią główny środek transportu, ponieważ nie ma tam ani komunikacji publicznej, ani metra, ani tramwajów. Minibusem można również jeździć po całym kraju.

Shared taxi
Shared taxi to po minibusach najpopularniejszy i najczęściej spotykany środek transportu po Kirgistanie. Są one jednak droższe, a przy tym trzeba się sporo natargować z przewoźnikiem, aby uzyskać korzystną cenę przejazdu.

Samochód
Jadąc własnym samochodem do Kirgistanu należy wziąć pod uwagę fakt, że drogi w tym rejonie są w bardzo złym stanie. Mieszkańcy kraju jeżdżą bardzo nieostrożnie i szybko, a przy tym często nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Zalecane jest auto z napędem na cztery koła, zwłaszcza podczas wyprawy do Kirgistanu późną jesienią lub zimą.

Pociągi
Pociągi kursują na trasie z Biszkeku do jeziora Issyk-kul. Jest to jednak bardzo długa podróż, ponieważ pociągi jeżdżą bardzo wolno.

Taksówki
Taksówki w Kirgistanie są rzadkością, a przy tym należy ustalać cenę przejazdu z góry, ponieważ nie ma tam czegoś takiego, jak taksometr.

Autostop
Sporadycznie zdarza się, że uda się złapać prawdziwego „stopa”. Przeważnie jest tak, że kierowca zatrzymuje się i oferuje podwiezienie, ale za odpowiednią opłatą.

Samolot
Krajowe połączenia najczęściej dotyczą trasy pomiędzy Biszkekiem, a Osh. Przelot trwa około godziny, a cena biletu jest stosunkowo wysoka.

Zgłoś błąd

Kirgistan w pigułce

Komunikacja
Oficjalna nazwa Republika Kirgiska (Кыргызстан, Кыргыз Республикасы)
Stolica
Biszkek
Waluta
som (KGS)
Język
kirgiski, rosyjski
Liczba ludności
5357000
Powierzchnia
1985002
Religia
dominująca: islam
Ustrój
republika

Kirgistan - więcej informacji