Mongolia

Mongolia w pigułce

Flaga Mongolii
Oficjalna nazwa Mongolia (Монгол улс; Mongol uls; Monggol ulus.svg)
Stolica
Ułan Bator
Waluta
tugrik (MNT)
Język
mongolski
Liczba ludności
2 754 685
Powierzchnia
1 564 116m2
Religia
dominująca: Buddyzm tybetański
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Mongolii Hotele w Mongolii

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Mongolii?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Mongolia znajduje się w środkowo-wschodniej części Azji. Posiada granicę z dwoma krajami – z Chinami, które otaczają ją od wschodu, zachodu i południa, a także z Rosją, z którą graniczy na północy.

Kraj ten potrafi zaskoczyć każdego. To tu można spotkać ogromnych azjatyckich biznesmenów w nowych samochodach oraz najbiedniejszych mieszkańców prowincji walczących o przetrwanie kolejnego dnia. Osoby spragnione zakupów oraz kontaktu z cywilizacją powinny odwiedzić Ułan-Bator, czyli stolicę kraju, która posiada bardzo wiele sklepów, nowoczesnych budynków i centrów rozrywki. Turyści, którym zależy przede wszystkim na kontakcie z mongolską kulturą oraz z przyrodą, powinny wsiąść w jeden z minibusów i udać się w oddalone od miasta tereny, gdzie z każdej strony można podziwiać konie i owce odpoczywające w otoczeniu gór, jezior i rzek.

Na uwagę zasługują klasztory buddyjskie znajdujące się praktycznie w każdej części Mongolii. Z reguły nie ma problemu ze zwiedzaniem ich od wewnątrz, co stanowi bardzo pozytywne doświadczenie. Posiadanie bezpośredniego kontaktu z religią oraz obyczajami Mongołów jest czymś, czego nie powinno zabraknąć podczas jakiejkolwiek podróży w te strony.

Decydując się na wizytę w Mongolii, warto wybrać najbardziej sprzyjający termin. Średnie temperatury poszczególnych miesięcy znacząco bowiem różnią się od siebie. Mongolię cechuje mroźne powietrze, którego temperatura przekracza nawet -30 stopni, w porze zimowej, oraz upały występujące w porze letniej. Dużym plusem jest śladowa ilość opadów, dzięki której przebywanie na świeżym powietrzu staje się o wiele bardziej komfortowe.

Zgłoś błąd

Regiony w Mongolii

Miasta w Mongolii

Atrakcje turystyczne i zabytki w Mongolii

Mongolia - galeria zdjęć

Mongolia w pigułce

Mongolia
Oficjalna nazwa Mongolia (Монгол улс; Mongol uls; Monggol ulus.svg)
Stolica
Ułan Bator
Waluta
tugrik (MNT)
Język
mongolski
Liczba ludności
2754685
Powierzchnia
15641162
Religia
dominująca: Buddyzm tybetański
Ustrój
republika

Mongolia - więcej informacji