Sierra Leone

Sierra Leone w pigułce

Flaga Sierra Leone
Oficjalna nazwa Republika Sierra Leone (Republic of Sierra Leone)
Stolica
Freetown
Waluta
leone (SLL)
Język
angielski
Liczba ludności
6 150 000
Powierzchnia
71 740m2
Religia
dominująca: islam
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Sierra Leone Hotele w Sierra Leone

Komunikacja & środki lokomocji w Sierra Leone

Dojazd:
Do Sierra Leone najlepiej dotrzeć samolotem. Bezpośrednie połączenia oferuje lotnisko w Londynie, Brukseli i nie tylko. Osobom podróżującym po Afryce, zaleca się przekraczanie przejścia granicznego z Gwineą, które staje się coraz popularniejsze wśród europejskich turystów.

Tereny niebezpieczne:
Niebezpieczne mogą okazać się tereny przy granicy z Liberią. To właśnie tam aż do 2005 roku funkcjonowały oddziały pokojowe ONZ ze względu na starcia, które miały miejsce w 2002 roku. Przed planowaniem podróży do Sierra Leone warto zapoznać się z obecną sytuacją i dopiero później zdecydować się na odwiedzenie określonych części tego kraju. Pozostałe partie zalicza się do raczej bezpiecznych.

Transport samochodowy:
Drogi w Sierra Leone nie są zbyt dobrze rozwinięte. Łączą jedynie największe miasta, jak chociażby Freetown, Kenema, Bo czy Makeni. Zachęcamy do dokładnego zapoznawania się z ich stanem przed wybraniem środka przemieszczania się, aby uniknąć konieczności marnowania nawet kilkunastu godzin na krótkim odcinku.
Podczas jazdy wynajętym samochodem warto uważać na brawurową jazdę kierowców. Zasady ruchu drogowego praktycznie ich nie obowiązują. Liczy się refleks i jak najszybsze dotarcie do celu.

Transport wodny:
Transport wodny nieustannie rozwija się. Jedną z większych atrakcji może być podróż łódką z Freetown, stolicy Sierra Leone, przez rzekę Sierra Leone. Istnieje możliwość wynajęcia prywatnej łodzi (jej dzienny koszt to około 350 dolarów). Im więcej osób, tym mniejsze koszty.

Taksówki:
Taksówki w Sierra Leone są dość tanie i mogą zabrać turystów w dowolne miejsce. Osoby, które chcą zaoszczędzić kilka groszy, mogą skorzystać z taksówek dzielonych, jednak w tym przypadku trzeba liczyć się z tym, że kierowcy na pewno nie będą przestrzegać dozwolonego limitu miejsc.

Zgłoś błąd

Sierra Leone w pigułce

Komunikacja
Oficjalna nazwa Republika Sierra Leone (Republic of Sierra Leone)
Stolica
Freetown
Waluta
leone (SLL)
Język
angielski
Liczba ludności
6150000
Powierzchnia
717402
Religia
dominująca: islam
Ustrój
republika

Sierra Leone - więcej informacji