Urugwaj

Urugwaj w pigułce

Flaga Urugwaju
Oficjalna nazwa Wschodnia Republika Urugwaju (Uruguay, República Oriental del Uruguay)
Stolica
Montevideo
Waluta
peso urugwajskie (UYU)
Język
hiszpański
Liczba ludności
3 500 203
Powierzchnia
176 220m2
Religia
katolicyzm, protestantyzm
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Urugwaju Hotele w Urugwaju

Praktyczne informacje o Urugwaju

Placówki dyplomatyczne
Polska nie posiada swojej ambasady w Urugwaju. Całe państwo podlega pod kompetencje Ambasady RP w Buenos Aires w Argentynie. W razie problemów pomoc można uzyskać pod numerem telefonu +54 11 4808 1700.
W Montevideo znajduje się jedynie Polski Konsulat Honorowy. Obowiązki Konsula pełni Carlos Javier Siccardi Pisano, z którym komunikować się można w języku angielskim lub hiszpańskim.

Adres Konsulatu:
Montevideo, Bvar Espana 2811., C.P.11.300
Numer telefonu konsulatu: +598 2707 66 96.
Adres email: info@consulpol.com.uy

Paszport i wiza
Jedynym dokumentem wymaganym przy wizycie w Urugwaju przez okres krótszy niż 90 dni jest paszport. Jego data ważności nie może być krótsza niż 3 miesiące od momentu wjazdu do Urugwaju. Na obywatelach polskich nie ciąży obowiązek posiadania wizy do tego kraju. Zalecane jest jednak posiadanie biletu powrotnego oraz gotówki na czas pobytu. Należy pamiętać o konieczności uiszczenia przy wylocie z Montavideo opłaty w wysokości około 30 dolarów. Jest to obowiązkowa taksa za wszystkie loty międzynarodowe.

Strefa czasowa
Urugwaj, podobnie jak sąsiednie Argentyna i Brazylia leży w strefie czasowej UTC-3, co oznacza przesunięcie o 3 godziny do tyłu w stosunku do czasu Greenwich oraz 4 godziny do tyłu względem czasu polskiego.

Język
Urzędowym językiem Urugwaju jest hiszpański, jednak w północno-wschodnich rejonach kraju używany jest także portugalski oraz specyficzna mieszanka hiszpańsko-portugalska nazywana Portunol. Należy pamiętać, że potoczny hiszpański w Urugwaju różni się dość znacznie od używanego na Półwyspie Iberyjskim. Znajomość angielskiego jest dość dobra w stolicy oraz popularnych regionach turystycznych. Natomiast wybierając się w głąb kraju należy się liczyć z tym, że nie będzie się można porozumieć w tym języku.

Zgłoś błąd

Urugwaj w pigułce

Praktyczne informacje
Oficjalna nazwa Wschodnia Republika Urugwaju (Uruguay, República Oriental del Uruguay)
Stolica
Montevideo
Waluta
peso urugwajskie (UYU)
Język
hiszpański
Liczba ludności
3500203
Powierzchnia
1762202
Religia
katolicyzm, protestantyzm
Ustrój
republika

Urugwaj - więcej informacji