Wyspy Salomona

Wyspy Salomona w pigułce

Flaga Wysp Salomona
Oficjalna nazwa Wyspy Salomona (Solomon Islands)
Stolica
Honiara
Waluta
dolar Wysp Salomona (SBD)
Język
angielski
Liczba ludności
552 000
Powierzchnia
28 450m2
Religia
dominująca: protestantyzm 76,58%
Ustrój
monarchia konstytucyjna
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki na Wyspy Salomona Hotele na Wyspach Salomona

Ceny w Wyspach Salomona

Ceny na Wyspach Salomona
Walutą obowiązującą jest dolar Wysp Salomona. Jeden tutejszy dolar to około 0,40 polskiego złotego. Ceny podstawowych produktów są niższe, niż w Polsce, ale jeśli będziemy chcieli nocować w bardziej luksusowych hotelach (które mimo ogólnie niekorzystnych warunków panujących na wyspach są dostępne), będziemy musieli wydać nawet równowartość 500 polskich złotych za nocleg.

Występowanie bankomatów
Bankomaty dostępne są tylko w większych miastach, a korzystanie z nich może być niekorzystne z racji dużych prowizji. Przed wyjazdem zalecamy zaciągnięcia informacji w swoim banku na ten temat.

Płatność kartami
Ten model rozliczenia będzie dostępny praktycznie tylko w bardziej luksusowych miejscach nastawionych na turystów, w hotelach wysokiej jakości. Zalecamy posiadać kartę VISA, która w tej części świata jest bardziej popularna.

Płatności gotówką
To najbardziej popularny sposób płacenia za towary i usługi, dlatego proponujemy nastawić się właśnie na płatności gotówką.

Jaką walutę ze sobą zabrać?
Ponieważ zakup dolara Wysp Salomona może być w Polsce utrudniony, lepiej będzie zabrać ze sobą dolary amerykańskie i wymieniać je na miejscu. W wielu sklepach, czy hotelach będziemy mogli zapłacić amerykańską walutą.

Możliwość transferów międzynarodowych
W Honiarze w niektórych bankach będziemy mogli skorzystać z systemu Western Union. Nie są znane ograniczenia w ilości przesyłanych pieniędzy, ale powinniśmy na wszelki wypadek unikać sytuacji, w której wywozimy z Wysp Salomona więcej pieniędzy, niż do tego kraju wwieźliśmy.

Podatki na Wyspach Salomona
Jeszcze przed wyjazdem będziemy musieli uiścić opłatę za wydanie wizy: przynajmniej 40 dolarów amerykańskich (więcej, jeśli będziemy chcieli otrzymać wizę dłuższą, niż standardowa lub otrzymać ją w trybie ekspresowym). Na miejscu podatki są wliczone w ceny towarów i usług.

Co warto kupić na Wyspach Salomona?
Najlepszą pamiątką z podróży będą wyroby miejscowej ludności, które można zakupić na miejskich bazarach oraz w wioskach bezpośrednio od miejscowej ludności. Są to wyroby z czarnego hebanu, drewniane figurki i maski (np. rzeźby delfina, rekina, miniaturowe łodzie), macicy perłowej, biżuteria z muszli, laski, koszyki i miski, kapelusze, torby z włókien palmy kokosowej i rośliny zwanej pandan, haczyki do wędki wykonane z muszli albo kości. Najwięcej miejsc, w których możemy nabyć takie przedmioty, znajduje się w stolicy kraju Honiarze.

Zgłoś błąd

Wyspy Salomona w pigułce

Ceny & Pieniądze
Oficjalna nazwa Wyspy Salomona (Solomon Islands)
Stolica
Honiara
Waluta
dolar Wysp Salomona (SBD)
Język
angielski
Liczba ludności
552000
Powierzchnia
284502
Religia
dominująca: protestantyzm 76,58%
Ustrój
monarchia konstytucyjna

Wyspy Salomona - więcej informacji