Ośrodek narciarski Szczyrk Mountain Resort

Ośrodek narciarski Szczyrk Mountain Resort

Ośrodek narciarski Szczyrk Mountain Resort należy do największych stacji narciarskich w Polsce. Znajduje się w Beskidzie Śląskim, na stokach Małego Skrzycznego oraz Wierchu Pośredniego. Dysponuje 22 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności obsługiwanymi przez 5 wyciągów i kolei linowych, w tym nowoczesną 10 osobową kolej gondolową.

Większość tras w ośrodku to trasy niebieskie, ale jest tu też ponad 6 km tras czerwonych oraz jedna, licząca półtora kilometra trasa czarna. Wszystkie stoki są sztucznie dośnieżane, a trasy czerwona i niebieska z Hali Skrzyczeńskiej mają sztuczne oświetlenie.

Na grzbiecie łączącym Skrzyczne, Małe Skrzyczne, Wierch Pośredni oraz sąsiednie szczyty wytyczone są trasy do narciarstwa biegowego. Ośrodek oferuje także możliwość wzięcia udziału w wieczornych przejazdach ratrakami trwającymi pół godziny. W ośrodku działa szkółka narciarska dla dzieci i dorosłych z wydzieloną strefą szkoleniową. Prowadzone są kursy dla osób o różnym stopniu zaawansowania. Stacja oferuje też możliwość skorzystania z wypożyczalni sprzętu, serwisu oraz centrum skiturowego. Przy stokach działają obiekty gastronomiczne, jest też duży parking.

Ośrodek narciarski Szczyrk Mountain Resort wraz z Centralnym Ośrodkiem Sportu oraz ośrodkiem Beskid Sport Arena oferują wspólny karnet, w ramach którego można korzystać z 40 km tras narciarskich oraz wyciągów we wszystkich trzech stacjach na terenie Szczyrku.

Latem na terenie ośrodka działają trasy do zjazdów terenowych na rowerach.

Trasy

Wyciągi

Skipassy

Zobacz też