Stacja narciarska Palenica w Szczawnicy

Stacja narciarska Palenica w Szczawnicy
Autor: Happa111 - , Licencja: CC BY

Stacja Narciarska Palenica znajduje się w Małych Pieninach, bezpośrednio nad centrum Szczawnicy. Oferuje 4 trasy narciarskie niebieskie i czerwone znajdujące się na zboczach gór Palenica i Szafranówka.

Z centrum Szczawnicy do stacji dostać się można krzesełkową kolejką linową. Wzdłuż jej trasy wytyczono kilometrową, stromą trasę Palenica 1 oznakowaną kolorem czerwonym. Pozostałe wyciągi znajdują się na zboczach Szafranówki, dolne stacje na Przełęczy Maćkówki, górne na szczycie. Są to trasy niebieska Szafranówka I i czerwona Szafranówka II. Mają odpowiednio po 400 i 500 m długości.

Najdłuższa trasa w obrębie stacji prowadzi ze szczytu Szafranówki do Szczawnicy zboczami Palenicy. Tak zwana Trasa Rodzinna Palenica II o długości 1800 m oznakowana jest kolorem niebieskim.

Wszystkie trasy w stacji mają sztuczne naśnieżanie. Ponadto trasy Szafranówka I i Palenica II mają sztuczne oświetlenie. W obrębie stacji znajduje się też wyciąg dla snowboardzistó i rynna do half- pipu, ale są one rzadko użytkowane. Latem wyciąg ten służy użytkownikom zjeżdżalni grawitacyjnej. Stacja wyposażona jest w parking, toalety, wypożyczalnię sprzętu i serwis narciarski oraz kilka pawilonów gastronomicznych. Działa tu szkółka narciarska oraz stacja GOPR.

Trasy

Wyciągi

Skipassy

Zobacz też