Palenica (Pieniny)

Palenica (Pieniny) w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Palenica (Pieniny) - opis atrakcji

Palenica jest szczytem w Małych Pieninach wznoszącym się bezpośrednio nad centrum Szczawnicy. Ma on 722 m n.p.m. i można się na nią dostać żółtym szlakiem lub krzesełkową kolejką linową.

Szczyt znajduje się nieco na północ od głównego grzbietu Małych Pienin i przez Przełęcz Maćkówki sąsiaduje z Szafranówką. Znajduje się tu zjeżdżalnia grawitacyjna, bacówka oraz niewielki obiekt noclegowy. Z okolic szczytu rozciągają się fragmentaryczne widoki na Beskid Sądecki, natomiast po drugiej stronie przy dobrej pogodzie rysuje się łańcuch Tatr.

Na Palenicę najłatwiej jest się dostać krzesełkową kolejką linową z centrum Szczawnicy. Wzdłuż jej toru prowadzi żółty szlak pieszy, którym na szczyt idzie się ok. 1 h. Podejście, choć stosunkowo krótkie, jest bardzo strome. Można także wejść na Palenicę od strony Drogi Pienińskiej, skąd niebieskim szlakiem w około godzinę dociera się na szafranówkę i w kolejne 10 żółtym szlakiem na Palenicę. Na przełęczy Maćkówki znajdują się dolne stacje wyciągów narciarskich Stacji Narciarskiej Palenica, której trasy wytyczono na zboczach Szafranówki.

Zgłoś błąd

Palenica (Pieniny) - galeria zdjęć

Palenica (Pieniny) na mapie

Palenica (Pieniny) cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Palenica (Pieniny)

Miasta w pobliżu Palenica (Pieniny)

Regiony w pobliżu Palenica (Pieniny)

Więcej informacji