Droga Pienińska

Droga Pienińska w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Droga Pienińska - opis atrakcji

Droga Pienińska jest piękną trasą spacerową prowadzącą ze Szczawnicy do Czerwonego Klasztoru wzdłuż Przełomu Dunajca. Ma 9 km i można ją pokonać pieszo lub rowerami.

Szlak rozpoczyna się w dolnej części Szczawnicy, niedaleko przystani Spływu Pienińskiego. Wznosi się tu skałka Kotuńka, na której stoi postać górala. Jest to jeden z najbardziej charakterystycznych punktów orientacyjnych w okolicy. Droga prowadzi brzegiem rzeki, niemal po płaskim terenie. Ma 9 km i w dużej części jest wyasfaltowana. Większa jej część przebiega po słowackiej stronie granicy, dlatego też warto mieć tu przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem.

Po polskiej stronie, niedaleko granicy znajduje się pawilon Pienińskiego Parku Narodowego z bezpłatną wystawą poświęconą geologii i przyrodzie Pienin. Przez całą długość Drogi Pienińskiej pokonującym ją towarzyszą piękne widoki na najpiękniejsze pienińskie szczyty takie jak Sokolica, Wylizana, Czerteż, a w końcowej fazie także na Trzy Korony.

Drogę Pienińską można pokonać także na rowerze. Jeśli nie posiada się własnego sprzętu, to wypożyczalnie znajdują się zarówno przy przystani spływu w Szczawnicy, jak i w Czerwonym Klasztorze. Z Czerwonego Klasztoru wrócić można zarówno tą samą drogą, jak i kładką przez Dunajec do Sromowiec Niżnych i stamtąd busem do Szczawnicy.

Zgłoś błąd

Droga Pienińska - galeria zdjęć

Droga Pienińska na mapie

Droga Pienińska cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Droga Pienińska

Miasta w pobliżu Droga Pienińska

Regiony w pobliżu Droga Pienińska

Warto wiedzieć

Więcej informacji