Bukowe Berdo

Bukowe Berdo w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Bukowe Berdo - opis atrakcji

Bukowe Berdo nazywane też Połoniną Dźwiniacką jest malowniczym masywem we wschodniej części polskich Bieszczad. Jest to grzbiet odchodzący w kierunku północno- zachodnim od Tarnicy przez Przełęcz Goprowską i Krzemień. W najwyższym punkcie osiąga 1312 m n.p.m.

Grzbiet Bukowego Berda porastają połoniny. Są tu także liczne wychodnie piaskowcowych skałek. Gdzieniegdzie grzbiet zarasta niskimi zaroślami karłowatej buczyny i olszy kosej.

Przez całą długość Bukowego Berda przebiega niebieski szlak. Podejście rozpoczyna się w Widełkach przy Wielkiej Obwodnicy Bieszczadzkiej. Przejście całej Połoniny do Krzemienia zajmuje około 3 h. Od drogiej strony wejście odbywa się z Wołosatego przez Przełęczy pod Tarnicą i Przełęcz Goprowską. Dojście do pierwszej kulminacji na Bukowym Berdzie trwa również około 3 h. Na Bukowe Berdo można też wyjść żółtym szlakiem z Mucznego, co zabiera około półtorej godziny.

Zgłoś błąd

Bukowe Berdo - galeria zdjęć

Bukowe Berdo na mapie

Bukowe Berdo cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Bukowe Berdo

Miasta w pobliżu Bukowe Berdo

Regiony w pobliżu Bukowe Berdo

Więcej informacji