Połonina Caryńska

Połonina Caryńska w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Połonina Caryńska - opis atrakcji

Połonina Caryńska jest masywem rozciągającym się między dolinami Wołosatego i Prowczy, we wschodniej części polskich Bieszczad. Jest to wał o długości około 10 km z kilkoma kulminacjami, w tym najwyższą o wysokości 1297 m n.p.m. na Kruhłym Wierchu.

Grzbiet góry porastają połoniny czyli wysokogórskie łąki wschodniokarpackie. Gdzieniegdzie napotkać też można wychodnie skalne. Połonina Caryńska jest dobrym punktem widokowym zarówno na polskie jak i ukraińskie Bieszczady. Przy dobrej widoczności można stąd zobaczyć odległe o ok. 180 km Tatry, a także leżące na Ukrainie Gorgany.

Przez cały grzbiet Połoniny Caryńskiej przebiega czerwony Główny Szlak Beskidzkie. Wejścia z punktami kasowymi Bieszczadzkiego Parku Narodowego znajdują się w Ustrzykach Górnych i Brzegach Górnych. Od północy zielony szlak prowadzi z Przełęczy Przysłup i znajdującego się tam schroniska Koliba, zaś od Wielkiej Obwodnicy Bieszczadzkie, z Przełęczy Wyżniańskiej, gdzie znajduje się parking ten sam zielony szlak wyprowadza na najwyższą kulminację Kruhły Wierch stromym, krótkim i intensywnym podejściem.

Zgłoś błąd

Połonina Caryńska - galeria zdjęć

Połonina Caryńska na mapie

Połonina Caryńska cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Połonina Caryńska

Miasta w pobliżu Połonina Caryńska

Regiony w pobliżu Połonina Caryńska

Warto wiedzieć

Więcej informacji