Dolina Kobylańska

Dolina Kobylańska w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Dolina Kobylańska - opis atrakcji

Dolina Kobylańska należy do najpiękniejszych Dolinek Krakowskich. Jest świetnym miejscem na spacery, a także popularnym rejonem wspinaczkowym z kilkuset wytyczonymi drogami o różnym stopniu trudności. Dolina ma ok. 5 km długości i znajduje się między miejscowościami Kobylany i Karniowice.
Wlot doliny obramowany jest skalną bramą, a wyżej znajduje się kolejna taka formacja. Na całym terenie stoi kilkaset ostańców i ścian skalnych. Dnem poprowadzony jest szlak pieszy, który od strony miejscowości Kobylany można przejść nawet z wózkiem dziecinnym. Spacery w dolinie nie są męczące i nadają się doskonale na kilkugodzinny popołudniowy wypad z Krakowa. Można tu nawet dojechać komunikacją miejską, autobusem nr 278 do Kobylan.
Od okresu dwudziestolecia międzywojennego Dolinę Kobylańską upodobali sobie wspinacze. Szczególnie chętnie odwiedzane są skałki znajdujące się w sąsiedztwie wsi Kobylany, które stoją na otwartej przestrzeni. Skały w głębi doliny ukryte są w części w lesie i dają możliwość spokojniejszego wspinania. Drogi na nich są też dłuższe.

Zgłoś błąd

Dolina Kobylańska - galeria zdjęć

Dolina Kobylańska na mapie

Dolina Kobylańska cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Dolina Kobylańska

Miasta w pobliżu Dolina Kobylańska

Regiony w pobliżu Dolina Kobylańska

Więcej informacji