Dolina Bolechowicka

Dolina Bolechowicka w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Dolina Bolechowicka - opis atrakcji

Dolina Bolechowicka znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie, między Karniowicami i Bolechowicami, w odległości kilkunastu kilometrów od granic Krakowa. Jest jedną z najkrótszych dolin na tym terenie i ma około półtora kilometra długości. Jednocześnie odznacza się ogromnymi walorami widokowymi i krajobrazowymi.
Pomimo niewielkich rozmiarów, w dolinie kryje się wiele przyrodniczych skarbów. Dlatego jej duża część objęta jest ochroną rezerwatu przyrody. Na znajdujących się tu skałach wspinaczka możliwa jest tylko na ściśle określonych zasadach. Dolina Bolechowicka jest jednym z ważniejszych terenów wspinaczkowych na Jurze. Wytyczono tu ponad 100 dróg o różnym stopniu trudności.
Dolina Bolechowicka to także bardzo atrakcyjny widokowo rejon. Już wejście do niej wiodące przez 25 metrową Bramę Bolechowicką robi duże wrażenie. Za nią znajdują się liczne ostańce skalne, a przepływający przez dolinę potok tworzy dwustopniowy wodospad. Do najbardziej znanych skał w tej okolicy należą Filar Pokutników, Ciemny Mur, Ostra Turniczka, Zamarła Turnia i Jaruga.

Zgłoś błąd

Dolina Bolechowicka - galeria zdjęć

Dolina Bolechowicka na mapie

Dolina Bolechowicka cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Dolina Bolechowicka

Miasta w pobliżu Dolina Bolechowicka

Regiony w pobliżu Dolina Bolechowicka

Więcej informacji