Jezioro Czorsztyńskie

Jezioro Czorsztyńskie w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Jezioro Czorsztyńskie - opis atrakcji

Jezioro Czorsztyńskie jest sztucznym zbiornikiem zaporowym na Dunajcu powstałym w wyniku budowy zapory w Niedzicy. Znajduje się pomiędzy Pieninami Spiskimi i Właściwymi i jest obecnie dużą atrakcją całego regionu.

Akwen ma 9 km długości i ok. 1,3 km szerokości. Jest więc bardzo wąski, wciśnięty w przełomowy odcinek rzeczny, a jednocześnie wydłużony. Poniżej Jeziora Czorsztyńskiego znajduje się drugi zbiornik, Jezioro Sromowieckie, które jest zbiornikiem wyrównawczym. Jezioro Sromowieckie jest zamknięte dla celów turystycznych.

Na skutek budowy zbiornika przesiedlono całą miejscowość Maniowy oraz duże części ludności z Czorsztyna i Kluszkowców. Inwestycja wywoływała przez lata duże protesty mieszkańców i ekologów, a także obawy o wpływ na środowisko przyrodnicze oraz na zamki w Niedzicy i Czorsztynie.

Dziś Jezioro Czorsztyńskie wpisane jest na stałe w pieniński krajobraz. Jest też dużą atrakcją turystyczną. Z przystani w Niedzicy i Czorsztynie pływają po nim statki wycieczkowe. Utrzymywane jest też połączenie gondolowe między zamkami. Na brzegach zlokalizowano kilka plaż, są też wypożyczalnie sprzętu pływającego.

Zgłoś błąd

Jezioro Czorsztyńskie - galeria zdjęć

Jezioro Czorsztyńskie na mapie

Jezioro Czorsztyńskie cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Jezioro Czorsztyńskie

Miasta w pobliżu Jezioro Czorsztyńskie

Regiony w pobliżu Jezioro Czorsztyńskie

Warto wiedzieć

Więcej informacji