Jezioro Mamry

Jezioro Mamry w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Jezioro Mamry - opis atrakcji

Mamry to kompleks jezior położonych w północnej części Mazur. Składa się z 6 akwenów, Mamry Północne, Kirsajty, Kisajno, Dargin, Święcajty i Dobskie. Prowadzi przez nie najważniejszy mazurski szlak wodny z Węgorzewa do Mikołajek i dalej Rucianego-Nidy.

Brzegi jezior wchodzących w skład kompleksu są zalesione i w niewielkim stopniu zagospodarowane. Znajduje sięna nim ponad 30 wysp i wysepek, które są ostoją dzikiego ptactwa. Na jeziorze można pływać jachtami, żaglówkami, kajakami. Wokół Mamr Właściwych prowadzi atrakcyjna dla rowerzystów Mała Pętla Mamr, jeden z najpopularniejszych szlaków w regionie. Na północnym brzegu znajduje się plaża miejska w Węgorzewie ze strzeżonym kąpieliskiem i molo. Jest to doskonałe miejsce do podziwiania panoramy jeziora. Plaże znajdują się także nad Jeziorem Święcajty w Węgorzewie, Ogonkach, Kolonii Rybackiej i Kalu. Przez jezioro pływają z Węgorzewa statki Żeglugi Mazurskiej.

Zgłoś błąd

Jezioro Mamry - galeria zdjęć

Jezioro Mamry na mapie

Jezioro Mamry cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Jezioro Mamry

Miasta w pobliżu Jezioro Mamry

Regiony w pobliżu Jezioro Mamry

Warto wiedzieć

Więcej informacji