Jezioro Roś

Pisz w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo warmińsko-mazurskie
Liczba ludności
19439
Powierzchnia
10,08 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 87
Współrzędne
N:53.616667
E:21.8
Herb
Herb Pisza

Jezioro Roś - opis atrakcji

Jezioro Roś należy do spokojniejszych akwenów na Mazurach. Znajduje się na uboczu głównych szlaków wodnych, ponieważ od strony Śniardw dotrzeć do niego można jedynie dość długim Kanałem Jeglińskim, na którym znajduje się śluza Karwik. To odosobnienie, to dla wielu niezwykły atut jeziora, na którym można w spokoju wędkować i podglądać ptactwo wodne.
Jezioro składa się z połączonych ze sobą zakolami rynien. Jego brzegi w większości porośnięte są lasem. Nie ma tu zbyt wielu miejsc do biwakowania. Jedyna dobrze zagospodarowana część brzegów znajduje się w okolicach Pisza. Można tu skorzystać z kąpieliska i plaży, a także boisk sportowych, miejsc na grilla i zadaszonych wiat. W tej okolicy jest też kilka przystani dla jachtów i żaglówek.
Ze względu na spokój i ciszę jezioro jest świetnym miejscem dla wędkarzy. Można tu łowić leszcze, liny, okonie, sieje, węgorze i szczupaki. W trzcinach i przybrzeżnych zaroślach żyją ptaki wodne, w tym perkozy i czaple, które łatwiej tu obserwować niż na bardziej uczęszczanych szlakach wodnych.

Zgłoś błąd

Jezioro Roś - galeria zdjęć

Jezioro Roś na mapie

Jezioro Roś cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Miasta w pobliżu Jezioro Roś

Regiony w pobliżu Jezioro Roś

Więcej informacji