Latarnia morska Rozewie

Latarnia morska Rozewie w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Latarnia morska Rozewie - opis atrakcji

Latarnia morska Rozewie, położona jest na przylądku Rozewie w powiecie puckim. Latarnia ta jest jedną z wielu tego rodzaju obiektów na terenie wybrzeża Morza Bałtyckiego. Latarnia morska Rozewie jako jedyna na polskim wybrzeżu ma największy zasięg nominalny. Została nazwana latarnią imieniem Stefana Żeromskiego i jest administrowana przez Urząd Morski w Gdyni. Z latarnią Rozewie powiązana jest ciekawa legenda, według której swoją powieść „Wiatr od morza” pisał tu sam Stefan Żeromski. Autor rzeczywiście odwiedził ten obiekt, ale dzieło powstawało według znawców w Warszawie.
Latarnia ta znajduje się między latarnią morską Stilo a latarnią znajdującą się w Jastarni. Jest ona udostępniona do zwiedzania, dlatego turyści, którzy czują niedosyt po odwiedzeniu latarni w Jastarni, mogą wyruszyć na zwiedzanie latarni Rozewie. Obiekt został wyposażony w automatyczne systemy, umożliwiające między innymi monitorowanie okrętów w strefie przybrzeżnej.

Zgłoś błąd

Latarnia morska Rozewie - galeria zdjęć

Latarnia morska Rozewie na mapie

Adres:
ul. , Rozewie

Latarnia morska Rozewie cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Latarnia morska Rozewie

Miasta w pobliżu Latarnia morska Rozewie

Regiony w pobliżu Latarnia morska Rozewie

Więcej informacji