Morskie Oko

Morskie Oko w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Morskie Oko - opis atrakcji

Morskie Oko uważane jest za jeden z najpiękniejszych zakątków w polskich Tatrach. Jest jednym z nielicznych jezior tatrzańskich, w którym występują w naturalny sposób pstrągi.

Położone na wysokości 1405 m n.p.m., u stóp najwyższego szczytu, Rysów, zachwyca niezwykłym błękitem wody. Jego powierzchnia wynosi 34,93 ha. W najgłębszym miejscu osiąga 50,8 m. Zbiornik zasilany jest wodami z Czarnostawiańskiej Siklawy oraz Mnichowego Potoku. Stąd z kolei wypływa Rybi Potok rozlewający się na kilka mniejszych, tzw. Rybich Stawów.

Na morenie, która zamyka jezioro od północy stoi schronisko PTTK, należące do najstarszych i najpiękniejszych schronisk tatrzańskich. Dotrzeć tu można szlakiem czerwonym z Toporowej Cyhli lub z Palenicy Białczańskiej oraz niebieskim lub żółtym.

Powyżej Morskiego Oka, patrząc w kierunku południowym, znajduje się drugie duże jezioro, Czarny Staw pod Rysami. Wokół Morskiego Oka rosną licznie kosodrzewiny, a wśród nich okazałe limby.

 

 

Zgłoś błąd

Morskie Oko - galeria zdjęć

Morskie Oko na mapie

Morskie Oko cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Morskie Oko

Miasta w pobliżu Morskie Oko

Regiony w pobliżu Morskie Oko

Więcej informacji