Ogrody Hortulus

Ogrody Hortulus w pigułce

Kraj
Ogrody Hortulus
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Ogrody Hortulus - opis atrakcji

Ogrody Hortulus są kompleksem składającym się z trzech oddalonych od siebie o kilka kilometrów części na terenie miejscowości Dobrzyca. Składają się na nie Ogrody Tematyczne, Ogrody Spectabilis oraz labirynt i Wieża Widokowa. Niezwykły świat stworzony z roślin pozwala na spędzanie magicznych chwil w otoczeniu przyrody.
Najstarszą częścią kompleksu są Ogrody Tematyczne, które składają się z rozlokowanych na 5 ha 28 ogrodów o różnej stylistyce. Są tu ogrody japoński, śródziemnomorski, angielski, inspirowanych twórczością Gaudiego, wodny, skalny, leśny i wiele innych. Wspaniałym miejsce jest ogród zmysłów, w którym przyrodę można odbierać za pomocą wzorku, słuchu, węchu i dotyku. Miejscem szczególnie interesującym dla dzieci jest ogród Baby Jagi.
O kilka km od Ogrodu Tematycznego położone są Ogrody Spectabilis. Są to spektakularne, pokazowe nasadzenia nazwane Ogrodami Magii, Energii, Czasu i Przestrzeni. Ich głównym zadaniem jest wyciszanie zwiedzających i sprawienie by poczuli łączność z otaczającą przyrodą. Tuż obok znajduje się ogromny Labirynt Grabowy, o kształcie zbliżonym do kwadratu o boku 100 m. Łączna długość jego ścieżek to ponad 3 km, zaś w centralnym jego punkcie znajduje się wieża widokowa.

Zgłoś błąd

Ogrody Hortulus - galeria zdjęć

Ogrody Hortulus na mapie

Ogrody Hortulus cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Miasta w pobliżu Ogrody Hortulus

Regiony w pobliżu Ogrody Hortulus

Warto wiedzieć

Więcej informacji