Rusinowa Polana

Rusinowa Polana w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Rusinowa Polana - opis atrakcji

Rusinowa Polana to niezwykle widokowa, a do tego łatwo dostępna polana w Tatrach Wysokich. Znajduje się na wysokości 1200- 1300 m n.p.m. na grzbiecie łączącym Gęsią Szyję z Gołym Wierchem. W przeszłości znajdowała się tu sezonowa osada pasterska, a dziś działa bacówka prowadząca kulturowy wypas owiec i wyrób oscypków.
Polana ma wspaniałe walory widokowe i rozciągają się stąd piękne panoramy Tatr Wysokich. Jest dobrym punktem startu do wejścia na Gęsią Szyję, które wymaga pokonania stromego podejścia. Z trasy tej można podziwiać samą polanę, która obejmuje cały wylesiony grzbiet.
Początki działalności gospodarczej na Rusinowej Polanie datowane są na koniec XVII w. Dokonano wtedy wyrębu i wypału lasu, a powstałą w ten sposób przestrzeń przeznaczono na cele pasterskie i do zbierania siana. W pierwszej połowie XX w. rozwinęła się tu osada pasterska, której pozostałością są stojące jeszcze gdzieniegdzie szałasy. Działa tu także bacówka, w której można kupić sery i żętycę.
Dojście na Rusinową Polanę jest bardzo łatwe i prowadzi z Wierchu Poroniec łagodnie wznoszącym się zielonym szlakiem przez las. Trasę tę można pokonać nawet z dzieckiem. Mona tu też dojść z Zazadniej niebieskim szlakiem przez Wiktorówki.

Zgłoś błąd

Rusinowa Polana - galeria zdjęć

Rusinowa Polana na mapie

Rusinowa Polana cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Rusinowa Polana

Miasta w pobliżu Rusinowa Polana

Regiony w pobliżu Rusinowa Polana

Więcej informacji