Dolina Strążyska

Dolina Strążyska w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Dolina Strążyska - opis atrakcji

Dolina Strążyska to krótka, ale urokliwa dolina tatrzańska, leżąca w bezpośredniej bliskości Zakopanego. Jej wlot znajduje się na Buńdówkach, zaś najwyższy punkt na Polanie Strążyskiej pod zboczami Giewontu. Na końcu doliny opada jeden z większych tatrzańskich wodospadów, Siklawica.
Ze względu na łatwą i krótką trasę Dolina Strążyska jest chętnie wybierana na spacery przez turystów, szczególnie tych, którzy przyjeżdżają w Tatry z dzieckiem. Trasę można uatrakcyjnić przedłużając wędrówkę aż na Sarnią Skałę i dalej do Doliny Białego. Jednak podejście na Sarnią Skałę wymaga już większego wysiłku i jest dość strome.
Dno doliny porośnięte jest lasem, który ustępuje na Polanie Strążyskiej. Wzdłuż Potoku Strążyskiego prowadzi czerwony szlak turystyczny. Doprowadza on do Polany, gdzie stoi sezonowa Herbaciarnia. To właśnie stąd rozciągają się najładniejsze widoki. Z Polany można podejść żółtym szlakiem do Wodospadu Siklawica, który opada z północnej ściany Giewontu kaskadą o wysokości 23 m.

Zgłoś błąd

Dolina Strążyska - galeria zdjęć

Dolina Strążyska na mapie

Dolina Strążyska cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Dolina Strążyska

Miasta w pobliżu Dolina Strążyska

Regiony w pobliżu Dolina Strążyska

Więcej informacji