Morze Balijskie

Morze Balijskie
Autor: M.Minderhoud, Licencja: Domena publiczna

Morze Balijskie jest częścią Oceanu Spokojnego. Wielu geografów uznaje je za część Morza Jawajskiego. Ten niezbyt duży akwen położony jest między wyspami Bali, Jawą, Lombok, Sumbawa oraz archipelagami Kangean i Satengar.

Jest to morze ciepłe, o czystych wodach oraz piaszczystych plażach nad nimi. Występują tu także liczne rafy koralowe, które przyciągają rzesze miłośników nurkowania. Tutejsze wody wybierają także surferzy i windsurferzy. Łagodnie schodzące do morza plaże o złotym piasku pozwalają na swobodne uprawianie sportów wodnych.

Wybrzeża Morza Balijskiego śmiało można nazwać turystycznym rajem. Położone w palmowych zagajnikach kurorty, luksusowe hotele i kompleksy wypoczynkowe zatopione wśród intensywnie zielonej tropikalnej roślinności, złociste plaże. Wszystko to sprawia, że turysta może tu znaleźć prawdziwą ucieczkę od codzienności.

Na wybrzeżach Morza Balijskiego rozwija się także turystyka medyczna i związana z poprawianiem urody. Sole i minerały pochodzące z morza wykorzystuje się w licznych salonach piękności i ośrodkach spa. Znane są także tutejsze odprężające masaże wykonywane nie tylko rękami ale także rozgrzanymi kamieniami.

Wybrzeża Morza Balijskiego to także miejsca, gdzie zachowała się nieskażona przez człowieka przyroda. Tropikalne lasy, czyste strumienie, wodospady, malownicze jeziorka objęte są ochroną w ramach kilku parków narodowych. Wytyczono tu trasy turystyczne, które najlepiej pokonywać z doświadczonym przewodnikiem. Pobyt wśród przyrody może być dobrą odskocznią od pobytu na plaży.

Nie sposób nie wspomnieć także o znajdujących się na wybrzeżu świątyniach, które wciąż są lokalnymi ośrodkami kultu i gdzie zobaczyć można miejscową ludność spełniającą obrządki religijne. Kultura i tradycja jest zresztą na tych terenach bardzo żywa i stanowi doskonałe uzupełnienie wspaniałych krajobrazów.

Miasta nad Morzem Balijskim:
Denpasar
Singaraya
Serint
Pemuteran

Atrakcje nad Morzem Balijskim:
Plaże Lovina
Świątynia Ponjok Batu
Świątynia Pulaki
Wodospad Gitgit
Wyspa Menjangan
Bali West National Park
Park Narodowy Ljen
Wulkan Kawah Ljen
Taman National Baluran

Zobacz też

Rzeka Dunaj

Dunaj jest rzeką ze wszech miar zasługującą na turystyczną uwagę. Po pierwsze, osiągając prawie...
Rzeka Dunaj

Jezioro Fresh Water

Jezioro Fresh Water to jeden z głównych zbiorników wodnych na Dominice. Jest on ważny...
Jezioro Fresh Water

Jezioro Habbaniyah

Jezioro znajduje się przy mieście Habbaniyah, oddalonym około 90 kilometrów od Bagdadu. Jego 140...
Jezioro Habbaniyah

Morze Salomona

Na wschód od Papui-Nowej Gwinei, ograniczone od zachodu przez łańcuch Wysp Salomona leży Morze...
Morze Salomona

Jezioro Boiling

Zaledwie 10 kilometrów od Roseau, w dżungli, na terenie parku Morne Trois Pitons znajduje...
Jezioro Boiling

Jezioro Michigan

Amerykanie lubią szczycić się posiadaniem wszystkiego co największe, najlepsze i bezkonkurencyjne w skali światowej....
Jezioro Michigan