16 stycznia 2014

3. Festiwal Podróżników 100droga

3. Festiwal Podróżników 100droga
Autor: www.tworczehoryzonty.pl, Licencja: Domena publiczna

W piątek 31 stycznia w Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie wystartuje 3. Festiwal Podróżników 100droga. Impreza to spotkanie tych, którzy podróżują z tymi, którzy o podróżach myślą, marzą i być może już się do nich przygotowują. Tych, którzy o podróżach piszą, z tymi, którzy o podróżach czytają. Wśród prelegentów tegorocznej edycji festiwalu znajdują się m.in.: Aleksander Lwow, Piotr Strzeżysz, Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik i Kamila Kielar. 1000droga potrwa do niedzieli 2 lutego. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty.

 „Festiwal 100droga we Wschowie to spotkanie tych, którzy podróżują z tymi, którzy o podróżach myślą, marzą i być może już się do nich przygotowują. Tych, którzy o podróżach piszą z tymi, którzy o podróżach czytają. Podczas trzech festiwalowych dni skrzyżują się drogi zwykłe i niezwykłe, trudne i jeszcze trudniejsze, znane i przebyte pierwszy raz. 100droga to okazja do inspirowania innych i bycia inspirowanym, podążania drogą już sprawdzoną lub poszukiwania nowej” – informują organizatorzy.

Filmowa zapowiedź festiwalu: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=V2FEhscFdTQ

„Chcemy poznać Ciebie i Twoją opowieść” – tak organizatorzy zapraszają wszystkich podróżników do wzięcia udziału w wydarzeniu. Osoby zainteresowane powinny zapoznać się z regulaminem 100drogi i zgłosić się do organizatora telefonicznie lub mailowo.

Lista prelegentów 3. Festiwalu Podróżników 100droga:

 • „Mgły północy”, Bartosz Twaróg,
 • „Poznaj smak Florydy”, Wojciech Zgoła,
 • „Nowa Zelandia – między kiwi a oposami”, Bożena Jarzyńska i Marcin Dobas,
 • „ROSJA vs JAPONIA – porównania przez cieśninę La Pérouse’a”, Jerzy Arsoba,
 • „Me, bikeself&Kamchatka: no place too far”, Kamila Kielar,
 • “Dwie twarze Pamiru – rowerem przez Tadżykistan i Afganistan”, Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik,
 • „Kambodża – życie po polach śmierci”, Krzysztof Tarka,
 • „Na bezdrożach Kaukazu – Armenia i Gruzja”, Ania i Marcin Szymczakowie,
 • „Koczownicy – Republika Tuwy”, Tomasz Deko,
 • „Rowerem na Krańce Świata”, Agnieszka Waligóra,
 • „Z Alaski na Południe”, Piotr Strzeżysz,
 • „Broad Peak dwa razy”, Aleksander Lwow

Jak informuje organizator „będzie też czas na zwiedzanie Wschowy – miasta królewskiego, które gościło już królów, posłów tureckich i wielu znakomitych Podróżników”.

Miejsce: Centrum Kultury i Rekreacji, ul. Niepodległości 1, Wschowa

Strona wydarzenia: http://www.tworczehoryzonty.pl

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Mapa świata na ścianę

Jeżeli chcemy, by nasze dziecko wiedziało, ile jest krajów na świecie, wystarczy rozłożyć przed...
Mapa świata na ścianę