16 stycznia 2014

3. Festiwal Podróżników 100droga

3. Festiwal Podróżników 100droga
Autor: www.tworczehoryzonty.pl, Licencja: Domena publiczna

W piątek 31 stycznia w Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie wystartuje 3. Festiwal Podróżników 100droga. Impreza to spotkanie tych, którzy podróżują z tymi, którzy o podróżach myślą, marzą i być może już się do nich przygotowują. Tych, którzy o podróżach piszą, z tymi, którzy o podróżach czytają. Wśród prelegentów tegorocznej edycji festiwalu znajdują się m.in.: Aleksander Lwow, Piotr Strzeżysz, Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik i Kamila Kielar. 1000droga potrwa do niedzieli 2 lutego. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty.

 „Festiwal 100droga we Wschowie to spotkanie tych, którzy podróżują z tymi, którzy o podróżach myślą, marzą i być może już się do nich przygotowują. Tych, którzy o podróżach piszą z tymi, którzy o podróżach czytają. Podczas trzech festiwalowych dni skrzyżują się drogi zwykłe i niezwykłe, trudne i jeszcze trudniejsze, znane i przebyte pierwszy raz. 100droga to okazja do inspirowania innych i bycia inspirowanym, podążania drogą już sprawdzoną lub poszukiwania nowej” – informują organizatorzy.

Filmowa zapowiedź festiwalu: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=V2FEhscFdTQ

„Chcemy poznać Ciebie i Twoją opowieść” – tak organizatorzy zapraszają wszystkich podróżników do wzięcia udziału w wydarzeniu. Osoby zainteresowane powinny zapoznać się z regulaminem 100drogi i zgłosić się do organizatora telefonicznie lub mailowo.

Lista prelegentów 3. Festiwalu Podróżników 100droga:

 • „Mgły północy”, Bartosz Twaróg,
 • „Poznaj smak Florydy”, Wojciech Zgoła,
 • „Nowa Zelandia – między kiwi a oposami”, Bożena Jarzyńska i Marcin Dobas,
 • „ROSJA vs JAPONIA – porównania przez cieśninę La Pérouse’a”, Jerzy Arsoba,
 • „Me, bikeself&Kamchatka: no place too far”, Kamila Kielar,
 • “Dwie twarze Pamiru – rowerem przez Tadżykistan i Afganistan”, Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik,
 • „Kambodża – życie po polach śmierci”, Krzysztof Tarka,
 • „Na bezdrożach Kaukazu – Armenia i Gruzja”, Ania i Marcin Szymczakowie,
 • „Koczownicy – Republika Tuwy”, Tomasz Deko,
 • „Rowerem na Krańce Świata”, Agnieszka Waligóra,
 • „Z Alaski na Południe”, Piotr Strzeżysz,
 • „Broad Peak dwa razy”, Aleksander Lwow

Jak informuje organizator „będzie też czas na zwiedzanie Wschowy – miasta królewskiego, które gościło już królów, posłów tureckich i wielu znakomitych Podróżników”.

Miejsce: Centrum Kultury i Rekreacji, ul. Niepodległości 1, Wschowa

Strona wydarzenia: http://www.tworczehoryzonty.pl

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też