7 kwietnia 2013

AfryKamera – VIII Festiwal Filmów Afrykańskich

AfryKamera – VIII Festiwal Filmów Afrykańskich
Autor: Alicja Szulborska, Licencja: Domena publiczna

W dniach 10-14 IV w warszawskim Kinie Luna odbędzie się Festiwal Filmów Afrykańskich – AfryKamera. Jest to pierwsza w obszarze Europy Środkowo-Wschodniej impreza prezentująca afrykański wkład w rozwój światowej kinematografii.

Festiwal zapoczątkowano w 2006 roku wspólnie z Ambasadą Republiki Południowej Afryki przy ogromnym wsparciu byłej ambasador tego kraju w Warszawie, Febe Potgieter Gqubule. Kolejne edycje AfryKamery były niezwykle dobrze przyjęte w polskich mediach, a w 2007 roku AfryKamera uzyskała nominację Nocnych Marków Aktivista za najlepsze wydarzenie roku. W latach 2006-2011 w festiwalu uczestniczyli m.in. goście (reżyserzy i twórcy) z Angoli, Mozambiku, RPA, Burkina Faso, Nigerii, Wielkiej Brytanii, Francji, Mauritiusu, Algierii, Rwandy. Łącznie w tym okresie pokazano ponad 200 filmów afrykańskich z całego kontynentu.

Oprócz filmów festiwal zaprasza do wzięcia udziału w następujących wydarzeniach towarzyszących, w tym: Festiwalowe afterparty z UANGA, Koncert Pako Sarra: projekt Baobab, slajdowiska podróżnicze, spotkania literackie, warsztaty bębniarskie i taneczne oraz kulinarne. Dokładny harmonogram imprezy: http://www.afrykamera.pl/program/harmonogram/

AfryKamera w innych miastach Polski odbywa się w terminie 10-25 IV.

Miejsce: Warszawa, Kino Luna, ul. Marszałkowska 28

Ceny biletów:
Karnet festiwalowy – 100 zł (w sprzedaży tylko do 10 IV)
Karnet jednodniowy – czwartek /piątek – 30 zł, sobota /niedziela – 40 zł (w sprzedaży do 14 IV)
Bilety – studencki 8 zł, normalny 10 zł (przedsprzedaż) i 13 zł (w czasie festiwalu), bilet na otwarcie 18 zł

Strona organizatora z dokładnym programem filmowym festiwalu: http://www.afrykamera.pl

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też