23 grudnia 2012

Grant dla ambitnych podróżników. Wystartowała 11. edycja Nagrody im. Andrzeja Zawady.

Grant dla ambitnych podróżników. Wystartowała 11. edycja Nagrody im. Andrzeja Zawady.
Autor: Kolosy, Licencja: Domena publiczna

W dniach 8-10 III 2013 roku w Hali Sportowo-Widowiskowej „Gdynia” podczas 15. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów oraz finału 14. edycji Nagród Kolosów będzie miał miejsce finał konkursu o Nagrodę im. Andrzeja Zawady. Oprócz prestiżu na zwycięzcę czeka 15 tys. zł od Prezydenta Gdyni na zrealizowanie wymarzonej podróży.

Do 15 I 2013 roku wszystkie zainteresowane osoby mają czas na złożenie projektów wypraw. Uczestnikami konkursu mogą być osoby, które nie ukończyły 30 roku życia. Organizatorzy dopuszczają także możliwość zgłoszenia grupowego pod warunkiem, że średnia wieku nie przekracza 30 lat.

O tym, do kogo powędruje nagroda decyduje Kapituła Konkursowa. Pod uwagę brane są: oryginalność i jakość projektu oraz dotychczasowy dorobek podróżniczy. Wybrani kandydaci podczas Kolosów wygłoszą prelekcję o swoim największych podróżniczych dokonaniu.

Nagroda im. Andrzeja Zawady przyznawana jest już od jedenastu lat i ułatwia młodym globtroterom realizację ambitnych celów podróżniczo-eksploracyjnych. Oprócz prestiżu – zwycięzcę konkursu wybiera Kapituła Kolosów złożona z podróżniczych autorytetów – Nagroda daje też wymierną korzyść finansową. Towarzyszy jej fundowany przez Prezydenta Miasta Gdyni grant w wysokości 15 tys. zł na zorganizowanie wyprawy – czytamy na stronie Gdynia Turystyczna, gdzie można znaleźć szczegółowe informacje o konkursie.

 Zgłoszenia są przyjmowane do 15 I 2013 roku na adres Urząd Miasta Gdyni, ul. 10-ego Lutego 24, 81-364 Gdynia.

 Szczegóły konkursu:  http://gdyniaturystyczna.pl/pl/aktualnosci/grant-dla-ambitnych-podroznikow,104/

 

 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też