1 czerwca 2015

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne na wakacje w ciepłych krajach?

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne na wakacje w ciepłych krajach?

Wakacje zbliżają się wielkim krokami. Pewnie każdy z nas skwapliwie planuje urlop. Zdecydowana większość Polaków chce go spędzić na wyjeździe – nad morzem, w górach bądź na jeziorami. Część z nas pozostanie w Polsce, ale dość duża grupa chce wypoczywać za granicą. To świetny pomysł – mamy do wyboru wiele miejsc na urlop. Szczególnie często wybieramy Egipt, Tunezję i Turcję. Lubimy odpoczywać w ciepłych krajach. Warto jednak mieć świadomość tego, że na taki wyjazd trzeba się ubezpieczyć. Jak zatem wybrać dobrą polisę na wakacje w ciepłych krajach?

Zakres standardowego ubezpieczenia turystycznego

Koszty leczenia

Standardowe ubezpieczenie turystyczne polecane jest osobom, które mają w planach po prostu odpoczynek – leniuchowanie na plaży, kąpiele w morzu czy zwiedzanie lokalnych atrakcji. W skład takiej polisy muszą wejść koszty leczenia – problemy zdrowotne to coś, co zawsze może nas spotkać. W krajach takich jak Egipt, Tunezja czy Turcja nie możemy liczyć na EKUZ – kartę, która gwarantuję refundację najbardziej podstawowych usług medycznych. Za ewentualne wizyty u lekarza, pobyty w szpitalu, zabiegi, środki medyczne i transport zapłacimy z własnej kieszeni. Chyba, że będziemy mieć ubezpieczenie pokrywające koszty leczenia. Warto wybrać takie z sumą gwarantowaną na 30 000 – 40 000 EUR.

NNW, OC i bagaż

Standardowa polisa zapewnia też ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwszych wypadków, które stanowi rekompensatę za trwały uszczerbek na zdrowiu w razie jakichkolwiek nieszczęśliwych zdarzeń. Czasem w standardowym zakresie mieści się także ubezpieczenie bagażu od kradzieży, zgubienia i zniszczenia oraz odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym.

Wyłączenie ochrony

Warto jednak pamiętać – zwłaszcza wybierając się w tereny zagrożone wojną bądź działaniami terrorystycznymi – że zamieszki na ulicach, rewolucje, stan wojenny czy akty terroru w podstawowych pakietach w wielu przypadkach w ogóle nie są objęte ochroną przez ubezpieczycieli.

Dodatkowe rozszerzenia ubezpieczenia turystycznego

W ramach polisy turystycznej można dokupić dodatkowe rozszerzenia, które gwarantują pełne bezpieczeństwo. Wśród nich można wymienić następujące dodatkowe opcje:

  • sporty ekstremalne i wysokiego ryzyka – to rozszerzenie polecane jest osobom, które planują podczas wakacji uprawiać aktywności fizyczne uznane za niebezpieczne bądź ryzykowne, każde towarzystwo ubezpieczeniowe definiuje je nieco inaczej – dlatego warto sprawdzić przed zakupem polisy Ogólne Warunki Ubezpieczenia;

  • opóźnienie lotu – to wsparcie finansowe na wypadek trudności wynikłych z opóźnienia połączenia samolotowego;

  • choroby przewlekłe – ubezpieczyciele zastrzegają sobie zwyżkę z tego tytułu na wypadek większego prawdopodobieństwa konieczności leczenia;

  • Assistance – to różnego rodzaju wsparcie informacyjne, techniczne bądź finansowe, które jest świetną pomocą w podróży, zwłaszcza gdy przebywa się w kraju, którego się nie zna;

  • koszty rezygnacji z imprezy turystycznej/biletu – to dodatkowa opcja na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń, które spowodują zmianę planów wakacyjnych, nie będziemy musieli ponosić dodatkowych start finansowych w razie rezygnacji z wycieczki w biurze podróży czy biletu lotniczego, kolejowego bądź autokarowego.

Koszt ubezpieczenia turystycznego na wakacje w ciepłych krajach

Nie da się określić konkretnej ceny polisy na wakacje – wszystko zależy od długości wyjazdu, jego kierunku, liczby wyjeżdżających osób czy nawet ich wieku. Są dostępne różne pakiety, każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje swoje ceny. Dodatkowe opcje to również dodatkowe koszta. W kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych na wakacyjnapolisa.pl można wyliczyć, ile będzie kosztowało wybrane przez Ciebie ubezpieczenie i porównać je z innymi ofertami.

Przygotowaliśmy przykładową kalkulację. Kosz standardowej polisy turystycznej dla dwóch osób wyjeżdżających do Egiptu, Tunezji bądź Turcji na 7 dni to 56 zł, w skład ubezpieczenia wchodzą koszty leczenia, NNW, OC oraz ochrona bagażu. Trzeba przyznać, że to naprawdę niewielka kwota, taka której praktycznie nie odczujemy w wakacyjnym budżecie, a zagwarantujemy sobie i swoim bliską pełną ochronę na czas wyjazdu.

Udane wakacje? Tylko z ubezpieczeniem turystycznym!

Marzy Ci się udany urlop w ciepłych krajach? Zrealizuj to marzenie. W biurach podróży nie brak ofert i to w bardzo atrakcyjnych cenach. Można wyjechać do Egiptu, Tunezji czy Turcji i leniuchować pod palmami. Warto jednak przed wyjazdem trzeba koniecznie się ubezpieczyć, by wakacje zapewnił same dobre wrażenia, a podróż była w 100% bezpieczna. Sprawdź wszystkie ubezpieczenia na wyjazd w wakacyjnapolisa.pl i ciesz się udanymi wakacjami!

O autorze
redakcja

Zobacz też