8 lutego 2013

„Makaron w sakwach, czyli rowerem po świecie”. Spotkanie podróżnicze z Piotrem Strzeżyszem

„Makaron w sakwach, czyli rowerem po świecie”. Spotkanie podróżnicze z Piotrem Strzeżyszem
Licencja: Domena publiczna

17 II o godz. 16:00 w Międzynarodowym Centrum Promocji Dialogu, Współpracy Kulturalnej i Edukacji imienia Króla Abdullaha Bin Abdulaziza Al-Sauda w Janikowie będzie można wziąć udział w spotkaniu podróżniczym pt. „Makaron w sakwach, czyli rowerem po świecie”, którego gościem honorowym jest Piotr Strzeżysz.

Podczas pokazu autor zaprezentuje zdjęcia i materiał filmowy z kilku krajów, m.in.: z Islandii, Tybetu, Boliwii, Kirgistanu, Sudanu, Zimbabwe i USA. Opowie o swojej fascynacji włóczenia się po świecie rowerem, a poprzez zdjęcia i film postara się zarazić podobnym sposobem na życie.

Za swoje zimowe rowerowe podróże przez Himalaje i Andy został dwukrotnie wyróżniony na „Kolosach”. Jest autorem książek pt.:”Campa w sakwach” i „Makaron w sakwach”.

Piotr Strzeżysz – z wykształcenia archeolog, bibliotekarz, anglista. Od lat realizuje marzenie zwiedzenia świata na rowerze, łącząc pasję podróżowania z fotografią. Odwiedził już kilkadziesiąt krajów na pięciu kontynentach.

Blog Piotra Strzeżysza: www.onthebike.pl

Informacje na stronie organizatora spotkania: http://www.centrum.janikowo.eu/spotkanie-podroznicze-z-piotrem-strzezysz-pt.-makaron-w-sakwach-czyli-rowerem-po-swiecie-17-luty-2013r.-godz.-16-00,305.html

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też