8 czerwca 2013

Klub Podróżnika – Autostopem po Jordanii

Klub Podróżnika – Autostopem po Jordanii
Autor: http://www.kultura.andrychow.eu/mdk-andrychow/388-klub-podroznika-autostopem-po-jordanii, Alicja Szulborska, Licencja: Domena publiczna

10 czerwca o godz. 19:30 Klub Podróżnika Centrum Kultury i Wypoczynku i koła PTTK „Chałupa” zapraszają na spotkanie z cyklu „Klub Podróżnika” – „Autostopem po Jordanii”. Gościem honorowym imprezy będzie Tomasz Nowak. 

„Mieszkam w Kętach, ale pochodzę z Andrychowa. Jestem zakochanym w górach miłośnikiem pieszych wędrówek i amatorem podróży. Uważam, że wcale nie trzeba się bardzo oddalać od domu, żeby przeżyć prawdziwą przygodę. Biwakowanie w górach przy -15ºC? Nocne 40. kilometrowe przemarsze po Beskidach? Ludzie stukają się w czoło, a ja po prostu lubię wyzwania. Poza polskimi górami wędrowałem z plecakiem po ukraińskich połoninach, Alpach, Taurach, Durmitorze, Pirynie. Zwiedzałem Bałkany, Cypr, Maroko i Syrię. Podczas spotkania w andrychowskim Klubie Podróżnika opowiem o autostopowej wyprawie po Jordanii, w którą wybrałem się w 2012 roku wraz z żoną i przyjacielem. Założyliśmy, że Jordanię zwiedzimy jak najtaniej. Omijaliśmy „oklepane” szlaki turystyczne bo ważniejsze dla nas było odkrywanie tego urokliwego kraju po swojemu. Pływaliśmy w dwóch morzach, nocowaliśmy na pustyni, jechaliśmy na „pace” w towarzystwie osiołka, byliśmy w kanionach, których nie ma na mapie… Nie liczyły się dla nas hotelowe gwiazdki, ale przygoda i kontakty z miejscową ludnością” – tak na spotkanie w Klubie Podróżnika zaprasza Tomasz Nowak.

Wstęp wolny
Miejsce: Miejski Dom Kultury, ul. Szewska 7, Andrychów

Strona organizatora wydarzenia: http://www.kultura.andrychow.eu/mdk-andrychow/388-klub-podroznika-autostopem-po-jordanii

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Mapa świata na ścianę

Jeżeli chcemy, by nasze dziecko wiedziało, ile jest krajów na świecie, wystarczy rozłożyć przed...
Mapa świata na ścianę