8 czerwca 2013

Klub Podróżnika – Autostopem po Jordanii

Klub Podróżnika – Autostopem po Jordanii
Autor: http://www.kultura.andrychow.eu/mdk-andrychow/388-klub-podroznika-autostopem-po-jordanii, Alicja Szulborska, Licencja: Domena publiczna

10 czerwca o godz. 19:30 Klub Podróżnika Centrum Kultury i Wypoczynku i koła PTTK „Chałupa” zapraszają na spotkanie z cyklu „Klub Podróżnika” – „Autostopem po Jordanii”. Gościem honorowym imprezy będzie Tomasz Nowak. 

„Mieszkam w Kętach, ale pochodzę z Andrychowa. Jestem zakochanym w górach miłośnikiem pieszych wędrówek i amatorem podróży. Uważam, że wcale nie trzeba się bardzo oddalać od domu, żeby przeżyć prawdziwą przygodę. Biwakowanie w górach przy -15ºC? Nocne 40. kilometrowe przemarsze po Beskidach? Ludzie stukają się w czoło, a ja po prostu lubię wyzwania. Poza polskimi górami wędrowałem z plecakiem po ukraińskich połoninach, Alpach, Taurach, Durmitorze, Pirynie. Zwiedzałem Bałkany, Cypr, Maroko i Syrię. Podczas spotkania w andrychowskim Klubie Podróżnika opowiem o autostopowej wyprawie po Jordanii, w którą wybrałem się w 2012 roku wraz z żoną i przyjacielem. Założyliśmy, że Jordanię zwiedzimy jak najtaniej. Omijaliśmy „oklepane” szlaki turystyczne bo ważniejsze dla nas było odkrywanie tego urokliwego kraju po swojemu. Pływaliśmy w dwóch morzach, nocowaliśmy na pustyni, jechaliśmy na „pace” w towarzystwie osiołka, byliśmy w kanionach, których nie ma na mapie… Nie liczyły się dla nas hotelowe gwiazdki, ale przygoda i kontakty z miejscową ludnością” – tak na spotkanie w Klubie Podróżnika zaprasza Tomasz Nowak.

Wstęp wolny
Miejsce: Miejski Dom Kultury, ul. Szewska 7, Andrychów

Strona organizatora wydarzenia: http://www.kultura.andrychow.eu/mdk-andrychow/388-klub-podroznika-autostopem-po-jordanii

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też