14 lutego 2013

Modlin zamknięty nawet do stycznia 2014

Modlin zamknięty nawet do stycznia 2014
Autor: ultreia, Licencja: CC BY

Stacja TVN CNBC dotarła do informacji o tym, że lotnisko w Modlinie pozostanie zamknięte dla dużych pasażerskich samolotów nawet do stycznia 2014 roku. Powodem jest przewidywany zakresem prac naprawczych, które wykonawca pasa startowego, firma ERBUD, będzie musiała przeprowadzić.

Termin zakończenia prac wydłuży się ze względu na wybór innej metody naprawy drogi startowej. Dariusz Grzeszczak, członek Zarządu ERBUD-u poinformował, że metoda ta jest o 3 miesiące dłuższa od tej, którą zaproponował wykonawca drogi startowej.

Można się spodziewać, że zarówno Wizz Air, jak i Ryanair, najpopularniejsze w Polsce niskokosztowe linie, przedłużą swoją obecność w Porcie Chopina.

Przypominamy, że o zakazie użytkowania dwóch betonowych fragmentów pasa startowego Lotniska w Modlinie zadecydował Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Warszawie, Jaromir Grabowski, który zwrócił uwagę na kwestie bezpieczeństwa. „Istnieje obawa, że będą kolejne odpryski betonu, a ponadto niektóre miejsca, które zostały naprawione nie dają gwarancji, że ubytki znów się nie pojawią” – powiedział.

22 grudnia 2012 r. Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego cofnął pozwolenie na użytkowanie dwóch betonowych fragmentów pasa startowego.

O autorze
Justyna Sekuła
Mimo tego, że od 4 lat mieszka w Krakowie, ciągle z radością powraca w rodzinne strony Beskidu Niskiego. Miłośniczka pieszych wędrówek, zwłaszcza po górach i podróżowania tanimi liniami lotniczymi. Nie lubi ograniczeń, uważa, że najlepsze wycieczki to te zorganizowane na własną rękę. W wolnych chwilach czyta książki, które powoli przestają mieścić się na półce. Wielbicielka zabaw ze słowami, absurdalnych dyskusji i czarnego humoru, pomagającego nabrać jej dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Zobacz też